34. kolejka Segunda Division: CF Rayo Majadahonda - CD Tenerife 1-3 (1-1)

13 kwietnia na Miniestadio Cerro del Espino odbyło się spotkanie 34. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami Rayo Majadahonda i CD Tenerife. Starcie zakończyło się zwycięstwem CD Tenerife 3-1. Na stadionie stawiło się 2 716 widzów.

34. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-13 20:30 | Stadion: Miniestadio Cerro del Espino | Widzów: 2716 | Arbiter: C. Soto Grado
F. Malbaszić 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki CD Tenerife.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W drugiej minucie Isaac Carcelén dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Piłkarze CD Tenerife odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 14. minucie gola wyrównującego strzelił Nano. Przy strzeleniu gola pomagał Filip Malbaszić.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Bori Lassie w 33. i Jorge Sáenzowi w 42. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Benito Ramírez z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tenerife w 51. minucie spotkania, gdy Jorge Sáenz zdobył drugą bramkę. Asystę zanotował Iker Undabarrena.

W 54. minucie arbiter pokazał kartkę Ismie Lópezowi, piłkarzowi CD Tenerife. W tej samej minucie Benito Ramírez zastąpił Ernesta Galána. Niedługo później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł José Naranjo, a murawę opuścił Nano.

Trener Rayo Majadahonda postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Davida Morillasa i na pole gry wprowadził napastnika Manu, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 77. minucie Héctor Hernández został zmieniony przez Daniego Romerę, co miało wzmocnić drużynę Rayo Majadahonda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borję Lassę na Carlosa Ruiza. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał David Morillas z Rayo Majadahonda.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie wynik ustalił Filip Malbaszić.

W samej końcówce meczu w jedenastce CD Tenerife doszło do zmiany. Samuel Camille wszedł za Susa Santanę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Luisowi Milli i Isaacowi Carcelénowi. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Mauro Javier Dos Santos
 2′ 90′ Isaac Carcelén Valencia
Ismael López Blanco54′
81′ 71′ David Morillas Jiménez
Luis Jesús Pérez Maqueda
Luis Eduardo Delgado Pacheco
Jorge Sáenz de Miera Colmeiro  51′ 42′
Óscar Valentín Martín Luengo
Filip Malbaszić  87′
50′ 54′ Benito Ramírez del Toro
Iker Undabarrena Martínez
77′ Héctor Hernández Marrero
Alexander Mesa Travieso  14′ 71′
Ander Cantero Armendáriz
Ángel Jesús Galván Rivero
54′ Ernesto Galán Iñigo
Samuel Geoffroy Camille89′
Francisco Miguel Varela Martín
Raúl Miguel Cámara
Fernando Delgado Guerrero
Carlos Ruiz Arenaga81′
71′ Manu del Moral
Fernando Coniglio
Jesús Rodríguez Ortuño
Tyronne Gustavo Del Pino Ramos
77′ Daniel Romera Andújar
José Manuel García Naranjo71′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Rayo Majadahonda, natomiast piłkarzom gości wręczył cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.