33. kolejka Segunda Division: RC Deportivo de La Coruna - CF Rayo Majadahonda 0-2 (0-0)

6 kwietnia na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie odbyło się spotkanie 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami Deportivo La Coruna i Rayo Majadahonda. Mecz zakończył się zwycięstwem Rayo Majadahonda 2-0. Na stadionie stawiło się 15 824 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-06 16:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Widzów: 15824 | Arbiter: A. Fernández Ortega
RC Deportivo de La Coruna
CF Rayo Majadahonda
0
2
Aitor Ruibal 52',70'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Vicente Gómezowi z Deportivo La Coruna. Była to 10. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Między 46. a 49. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Deportivo La Coruna i jedną drużynie przeciwnej. Na drugą połowę zespół Deportivo La Coruna wyszedł w zmienionym składzie, za Vicente Gómeza wszedł Vítor Silva. Także drużyna Rayo Majadahonda wyszła w zmienionym składzie, za Manu wszedł Carlitos.

Wysiłki podejmowane przez zespół Rayo Majadahonda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie bramkę zdobył Aitor Ruibal. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Óscar Valentín.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Aitor Ruibal z Rayo Majadahonda. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Luso.

W 71. minucie Bóveda zastąpił Pedro. W tej samej minucie w drużynie Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Ernesto Galán wszedł za Enza Zidane'a. A trener Deportivo La Coruna wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borję Vallego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Edu Expósito.

W 80. minucie w drużynie Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Fernando Guerrero wszedł za Óscara Valentína. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Vítor Silva z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Isaac Carcelén Valencia
71′ Borja Ekiza Imaz
David Morillas Jiménez
Pablo Marí Villar
Luis Eduardo Delgado Pacheco
Domingos Sousa Coutinho Meneses Duarte
Óscar Valentín Martín Luengo80′
75′ Eduardo Expósito Jaén
Benito Ramírez del Toro46′
10′ 46′ José Vicente Gómez Umpiérrez
Federico Nicolás Varela
Matías Nahuel Leiva Esquivel
Enzo Alan Zidane Fernández71′
49′ Didier Andrés Moreno Asprilla
Aitor Ruibal García  52′, 70′
Enrique González Casín
Héctor Hernández Marrero
48′ Carlos Fernandez
Francisco Miguel Varela Martín
46′ 90′ Vítor Emanuel Cruz da Silva
Fernando Delgado Guerrero80′
71′ Pedro Antonio Sánchez Moñino
Juan Carlos Moreno Rojo46′
75′ Borja Valle Balonga
Jesús Rodríguez Ortuño
Christian Robert Santos Kwasniewski
Daniel Romera Andújar

Zawodnicy Deportivo La Coruna dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.