33. kolejka Segunda Division: Extremadura UD - UD Almería 1-0 (0-0)

W starciu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, które rozegrane zostało 6 kwietnia, jedenastka Extremadury wygrała z Almeríą 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo obejrzało 9 754 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-06 18:00 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 9754 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
Extremadura UD
UD Almería
1
0
Lolo González 67'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 61. minucie Roberto Olabe został zmieniony przez Jose Reyesa. W tej samej minucie w jedenastce Extremadury doszło do zmiany. Nando García wszedł za Kike Márqueza.

Trener Almeríi postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Juana Narváeza i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Rioję, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Lucienowi Owonie z Almeríi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Extremadury w 67. minucie spotkania, gdy Lolo González strzelił z karnego pierwszego gola. W 77. minucie David Rocha został zmieniony przez Sergia Aguzę, a za Romerę wszedł na boisko Pablo Caballero, co miało wzmocnić zespół Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Pereę na Fausta Tienzę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Caście, zawodnikowi gospodarzy.

UD Almería
90′ Casto Espinosa Barriga
José Antonio Romera Navarro77′
 67′ (k.) Emmanuel González Rodríguez
Esteban Ariel Saveljich
Borja Granero Niñerola
César de la Hoz López
61′ Roberto Olabe del Arco
David Mateos Rocha77′
Jorge Giovani Zarfino Calandria
Juan José Narváez Solarte64′
Alfredo Ortuño Martínez
Juan Carlos Real Ruiz
61′ Enrique Márquez Climent
Álvaro Giménez Candela
87′ Alberto Perea Correoso
José Corpas Serna
Álvaro Fernández Llorente
Fernando Martínez Rubio
Francisco de Paula Pablo Cruz Torres
Juan Fernández Blanco
61′ Fernando García Puchades
Mariano González Maroto
61′ Jose Antonio Reyes
Sergio Aguza Santiago77′
87′ Fausto Antonio Tienza Nuñez
Pablo Nicolás Caballero Santos77′
Luis Alfonso Ledesma Galán
Ermedin Demirović
Dani Schahin
Luis Jesús Rioja González64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.