33. kolejka Segunda Division: Elche CF - Córdoba CF 1-0 (1-0)

W starciu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, jedenastka Elche wygrała z Córdobą 1-0 (1-0). Mecz na Estadio Manuel Martínez Valero obejrzało 9 400 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-07 20:00 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Widzów: 9400 | Arbiter: J. Iglesias Villanueva
Elche CF
Córdoba CF
1
0
Nino 15'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 mecze drużyna Córdoby wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Elche w 15. minucie spotkania, gdy Nino zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Yacine Qasmi.

Między 16. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Elche.

Na drugą połowę jedenastka Córdoby wyszła w zmienionym składzie, za Miguela Flaña wszedł Chus Herrero. W 59. minucie Ibrahim Touré zastąpił Áleksa Carbonella.

A trener Elche wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Carlosa Castro. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nino. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Elche doszło do zmiany. Xavi Torres wszedł za Javiego Floresa. W 70. minucie kartką został ukarany Yann Bodiger, piłkarz Córdoby.

Po chwili trener Córdoby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego De Cuevasa. Na boisko wszedł Alfaro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Elche doszło do zmiany. Nacho Gil wszedł za Ivána Sáncheza. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Chus Herrero z Córdoby.

José Manuel Fernández Reyes32′
19′ Gonzalo Cacicedo Verdú
Yann Yves Laurent Bodiger70′
68′ Javier Flores Santacruz
Miguel Ángel De las Cuevas Barberá76′
77′ Iván Sánchez Aguayo
Ibrahim Blati Touré34′ 59′
Yacine Qasmi
José Ángel Carrillo Casamayor
 15′ 16′ 64′ Juan Francisco Martínez Modesto
Miguel Loureiro Ameijeda
77′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Alejandro Alfaro76′
Borja Martínez Giner
Alejandro Carbonell Vallés59′
68′ Xavier Torres Buigues
Alejandro Vallejo Mínguez
64′ Carlos Castro García
Neftali Benedict Manzambi

Jedenastka Elche zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Drużyna Córdoby zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.