33. kolejka Segunda Division: Club Gimnastic de Tarragona - CD Numancia de Soria 2-0 (1-0)

W starciu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna Tarragony wygrała z Numancią 2-0 (1-0). Mecz na Nou Estadi de Tarragona obejrzało 3 459 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-07 18:00 | Stadion: Nou Estadi de Tarragona | Widzów: 3459 | Arbiter: I. Bikandi Garrido
Club Gimnastic de Tarragona
CD Numancia de Soria
2
0
I. Uche 4'
J. Kanté 90'

Jedenastka Tarragony przed meczem zajmowała 21. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Tarragony w czwartej minucie spotkania, gdy Ikechukwu Uche zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Ousseynou Thioune.

W 18. minucie arbiter wskazał na wapno, ale David Rodríguez spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. Między 22. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Tarragony. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tarragony.

Trener Numancii postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Carlosa Gutiérreza i na pole gry wprowadził napastnika Yawa Yeboaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 61. minucie arbiter przyznał kartkę Falemu Jiménezowi z Tarragony.

W 62. minucie Fali Jiménez został zastąpiony przez Salvadora Ferrera. W 64. minucie Miguel Palanca został zmieniony przez Antonia Cotana, a za Ikechukwu Uchego wszedł na boisko José Kanté, co miało wzmocnić drużynę Tarragony. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Markela Etxeberríę na Viguerę oraz Luísa Gustava na Daniego Nietę. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ikechukwu Uchego z Tarragony, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Pichu Atienzę z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Minutę później na listę strzelców wpisał się José Kanté. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Francisco Javier Atienza Valverde90′
27′ Abraham Minero Fernández
Alberto Escassi Oliva
61′ 62′ Rafael Jiménez Jarque
Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos87′
34′ 64′ Miguel Palanca Fernández
Marc Mateu Sanjuán
22′ Ousseynou Thioune
Francisco José Villalba Rodrigo
 4′ 69′ 79′ Ikechukwu Uche
David Rodríguez Sánchez 18′ (k.)
Luis Javier Suárez Charris
Higinio Marín Escavy
Isaac Becerra Alguacil
Gaizka Campos Bahíllo
62′ Salvador Ferrer Canals
Adrián Ripa Cruz
José Manuel Sánchez Guillén
Luis Valcarce Vidal
Pol Valentín Sancho
Daniel Nieto87′
64′ Antonio Cotan
Alejandro Sanz Sainz
79′  90′ José Kanté Martínez
Borja Viguera Manzanares76′
Berat Sadik
Yaw Yeboah55′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Tarragony, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom Tarragony, a zawodnikom gości wręczył jedną.