33. kolejka Segunda Division: CD Lugo - CA Osasuna 2-2 (1-0)

W meczu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, który rozegrany został 7 kwietnia, drużyna Lugo zremisowała z Osasuną 2-2 (1-0). Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 3 606 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-07 16:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 3606 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
Xisco Jiménez 90'

Jedenastka Osasuny bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała pierwsze miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Lugo wygrał aż cztery razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Osasuna: Nachowi Vidalowi w 10. i Oierowi w 20. minucie.

W tym czasie piłkarze Lugo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Dani Escriche.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lugo.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Sergia Gila, piłkarza Lugo.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Lugo, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry zmusił do kapitulacji bramkarza Dani Escriche. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomógł Tete Morente.

W 64. minucie arbiter wręczył kartkę Robertowi Ibáñezowi z Osasuny. Chwilę później trener Osasuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Kike Barja, a murawę opuścił Oier.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie gola kontaktowego strzelił David García. Asystę przy bramce zaliczył Rubén García.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Josete Malagón, zawodnik gospodarzy. W 74. minucie za Brandona wszedł Xisco Jiménez. W 75. minucie José Lazo został zmieniony przez Iriome'a, a za Cristiana wszedł na boisko Toni Martínez, co miało wzmocnić drużynę Lugo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubéna Garcíę na Juana Villara.

W 83. minucie arbiter przyznał kartkę Davidowi Garcíi z zespołu gości. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Lugo doszło do zmiany. José Carlos wszedł za Daniego Escrichego.

Drużyna gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 24 minuty, zespół Osasuny doprowadził do remisu. Gola strzelił Xisco Jiménez. Bramka padła po podaniu Roberta Ibáñeza.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał José Carlos z Lugo. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Carlos Clerc Martínez
71′ José Antonio Malagón Rubio
Ignacio Vidal Miralles10′
52′ Sergio Gil Latorre
Rubén García Santos81′
75′ José Carlos Lazo Romero
Robert Ibáñez Castro64′
 61′ 84′ Daniel Escriche Romero
Francisco Perez Merida
 22′ 78′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Roberto Torres Morales
José Antonio Morente Oliva
Brandon Thomas Llamas74′
Alberto Varó Lara
Sergio Herrera Pirón
84′ 90′ José Carlos Ramírez Suárez
Manuel Castellano Castro
75′ Iriome González González
Francisco Jiménez Tejada74′  90′
78′ Antonio Martínez López
Juan Villar Vázquez81′

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Osasuny pokazał cztery.