33. kolejka Segunda Division: Cádiz CF - Real Saragossa 3-3 (1-2)

W spotkaniu 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division, które rozegrane zostało 8 kwietnia, zespół Cádizu zremisował z Saragossą 3-3 (1-2). Mecz na Estadio Ramón de Carranza obejrzało 10 434 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-08 21:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Widzów: 10434 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Carlos Nieto 47'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka Cádizu wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Álex Muñoz z Saragossy. Była to 12. minuta pojedynku.

W tym czasie zawodnicy Saragossy nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Pep Mas. Asystę przy bramce zanotował James Omonigho.

Zespół Cádizu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 37. minucie Pep Mas ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Asystę zanotował Carlos Nieto.

Niedługo później Darwin Machís wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cádizu, zdobywając bramkę w 45. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Álex.

Na drugą połowę drużyna Cádizu wyszła w zmienionym składzie, za Dejana Lekicia wszedł Vincenzo Rennella.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik na 1-3 podwyższył Carlos Nieto. Bramka padła po podaniu Jamesa Omonigho.

W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Sancheza z Cádizu, a w 59. minucie Alberta Guitiána z drużyny przeciwnej. W 60. minucie David Carmona został zmieniony przez Salviego. Trener Cádizu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Agera Aketxego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić José Matos. Posunięcie trenera było słuszne. Agera Aketxego zdobył kontaktową bramkę w 61. minucie spotkania.

Piłkarze Cádizu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Ager Aketxe.

W 62. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pepa Masa z Saragossy, a w 65. minucie Vincenza Rennellę z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Saragossy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Javi Ros, a murawę opuścił Jorge Pombo. Między 69. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Saragossy.

W 74. minucie w drużynie Saragossy doszło do zmiany. Alberto Soro wszedł za Pepa Masa. W doliczonej pierwszej minucie spotkania wynik ustalił z rzutu karnego Álex. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Minutę później kartkę dostał Álvaro Vázquez z jedenastki gości. W tej samej minucie w zespole Saragossy doszło do zmiany. Miguel Linares wszedł za Álvara Vázqueza. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-3.

Cristian Darío Álvarez
60′ David Carmona Sierra
Julián Javier Delmás Germán74′
Ivan Kecojević
Alberto Guitián Ceballos59′
60′ José Joaquín Matos García
Alejandro José Muñoz Miguel12′
53′ Sergio Sanchez
Carlos Nieto Herrero  47′
 90′ (k.) Alejandro Fernández Iglesias
Diogo Sousa Verdasca69′
Jairo Izquierdo González
Jorge Marcos Pombo Escobar67′
Eduardo Ramos Gómez
Íñigo Eguaras Álvarez
46′ Dejan Lekić
Pep Biel Mas Jaume  16′, 37′ 62′ 74′
 45′ Darwin Daniel Machís Marcano
José Raúl Gutiérrez Parejo
60′  61′ Ager Aketxe Barrutia
Javier Ros Añón67′
60′ Salvador Sánchez Ponce
Alberto Soro Álvarez74′
Đorđe Jovanović
Alberto Zapater Arjol
David Querol Blanco
Marc Gual Huguet
46′ 65′ Vincenzo Renato Rennella
Miguel Linares Cólera90′

Sędzia wręczył dwie żółte kartki piłkarzom Cádizu, natomiast zawodnikom gości przyznał siedem.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.