33. kolejka Segunda Division: AD Alcorcón - Albacete Balompié 0-1 (0-1)

7 kwietnia na Estadio Santo Domingo odbył się pojedynek 33. kolejki hiszpańskiej Segunda Division pomiędzy drużynami AD Alcorcón i Realu Betis. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis 1-0. Na stadionie stawiło się 3 238 widzów.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-04-07 12:00 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 3238 | Arbiter: Luis Milla
AD Alcorcón
Albacete Balompié
0
1
Febas 43'

Zespół Realu Betis bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów jedenastka Realu Betis wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz cztery drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Betis w 43. minucie spotkania, gdy Aleix Febas zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki asystował Sulley Muntari.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Realu Betis.

Trener AD Alcorcón postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił obrońcę Yacouba Abeida i na pole gry wprowadził napastnika Víctora Casadesúsa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Álvara Tejera, zawodnika Realu Betis.

W 64. minucie w drużynie Realu Betis doszło do zmiany. Barri wszedł za Sulleya Muntariego. W tej samej minucie Richard Boateng został zastąpiony przez Dorcę. W 70. minucie w zespole AD Alcorcón doszło do zmiany. Sandaza wszedł za Gavilána.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Santiago Gentilettiemu z jedenastki gości. W tej samej minucie trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mickaël Malsa, a murawę opuścił Roman Zozulja. W 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Fran García osłabiając drużynę gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 18. minucie.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole Realu Betis doszło do zmiany. Borja Herrera wszedł za Carlosa Acuñę. W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Churripiego z Realu Betis, a w 89. minucie Juana Munoza z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Bartolomé Nadal Mesquida
54′ Yacoub Aly Abeid
Álvaro Arroyo Martínez
41′ Esteban Rodrigo Burgos
Francisco García Solsona18′ 77′
David Fernández Cortázar
Santiago Juan Gentiletti Selak73′
Laureano Sanabria Ruiz
Álvaro Tejero Sacristán55′
19′ 70′ Jaime Gavilán Martínez
Jérémie Bela
28′ 64′ Richard Boateng
Aleix Febas Pérez  43′ 43′
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Sulley Muntari29′ 64′
89′ Juan Munoz
Néstor Susaeta Jaurrieta37′
23′ Borja Galán González
Ángel Moreno Morcillo
64′ Albert Dorca Masó
Diego Hernández Barriuso64′
54′ Víctor Casadesús Castaño
Mickaël Ramon Malsa73′
Rodriguez Jonathan Pereira
Eugeni Valderrama Domènech
70′ Francisco José Sandaza Asensio
Rey Manaj

Przewaga jedenastki AD Alcorcón w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gości otrzymali w meczu siedem żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy pięć żółtych.