33. kolejka Segunda B: CD Atlético Baleares - UE Cornellà 2-0 (1-0)

14 kwietnia w Palmie de Majorce odbyło się starcie 33. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Baleares i UE Cornellà. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Baleares 2-0.

S. Shashoua 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół UE Cornellà wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Baleares w czwartej minucie spotkania, gdy Nuha Marong zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Między 15. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 41. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Ricard Pujol, osłabiając jedenastkę UE Cornellà. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 15. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atlético Baleares.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Atlético Baleares, strzelając kolejnego gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania wynik ustalił Samuel Shashoua.

Między 48. a 57. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Atlético Baleares i jedną drużynie przeciwnej. W 61. minucie Pep Caballé został zastąpiony przez José Gaspara. W tej samej minucie trener UE Cornellà postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Jaume Pascual, a murawę opuścił Carlos Esteve.

W 62. minucie żółtą kartkę obejrzał Nuha Marong z Atlético Baleares. Kibice Atlético Baleares nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pedro Ortiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nuha Marong. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał żółtą kartką Pere'a Sastre'a, piłkarza UE Cornellà.

W 75. minucie José Peris został zmieniony przez Álvara Vegę, a za Samuela Shashouę wszedł na boisko Hugo Díaz, co miało wzmocnić zespół Atlético Baleares. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borję Lópeza na Xikera Ozerinjauregiego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Borja López i Hinojosa79′
36′ 75′ José Gabriel Peris Sornosa
Pere Martínez Sastre65′
55′ Guillermo Juan Vallori Grimalt
Ricard Pujol Amat15′ 41′
57′ Alberto Castaño Luis
Josep Caballé Martín25′ 61′
Francesc Fullana Ginard
David Goldar Gómez
Enrique López Delgado
Cristian Lobato Villegas
 47′ 80′ Samuel Shashoua
Agustín Medina Delgado
Alberto Villapalos Muñoz
Leonardo Del Cristo Ramírez Rodríguez
54′ Marcos Eusebio Jiménez de la Espada Martín
Carlos Esteve Rodríguez48′ 61′
 4′ 62′ 62′ Nuha Marong Krubally
Eloy Gila Marín
Manuel Herrera Yagüe
Sergio Pérez Leyva
75′ Álvaro Vega Suárez
Xiker Ozerinjauregi Mendikoetxea79′
62′ Pedro Ortiz Bernat
Roman Tugarinov
Marc Rovirola Moreno
Abdoulaye Fall
Oddyseus Nephtali Alfa
José Manuel López Gaspar61′
80′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Carlos Gilbert Herrera
Adrián Fernando Hernández Socorro
Jaume Pascual Albons61′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Atlético Baleares w pierwszej połowie, a w drugiej cztery. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast w drugiej dwie żółte.