32. kolejka Segunda B: SCD Durango - Bilbao Athletic 3-2 (1-1)

W meczu 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 6 kwietnia, drużyna Durango zwyciężyła z Ath. Bilbao 3-2 (1-1).

Asier Villalibre 13',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Ath. Bilbao wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Ath. Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Asier Villalibre. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jesúsowi Aresie z drużyny gości. Była to 28. minuta pojedynku.

Zespół Durango wyrównał wynik meczu. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył Mikel Pradera. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Ath. Bilbao rozpoczęła w zmienionym składzie, za Asiera Benita wszedł Oihan Sancet.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie Ekain Zenitagoia dał prowadzenie swojemu zespołowi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 60. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Unaiemu Arizmendiarriecie z Durango.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Durango, zdobywając kolejną bramkę. Po godzinie gry wynik na 3-1 podwyższył Ekaitz Molina.

Chwilę później trener Ath. Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Íñigo Muñoz, a murawę opuścił Gorri. Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom Ath. Bilbao: Iñigowi Vicentemu w 66. i Oihanowi Sancetowi w 71. minucie. W 73. minucie za Unaiego Arizmendiarrietę wszedł Ibon Arizmendiarrieta.

W 74. minucie Iñigo Vicente został zmieniony przez Asiera Córdobę, co miało wzmocnić zespół Ath. Bilbao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ekaitza Molinę na Andera Zuaza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Durango: Juanmie Iparze w 81. i Mikelowi Praderze w 82. minucie. Chwilę później trener Durango postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ekaina Zenitagoię wszedł Javi Alonso, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Durango utrzymać prowadzenie.

W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Asier Villalibre z Ath. Bilbao. Minutę później żółtą kartkę dostał Dani Vivian, zawodnik gości.

Zespołowi Ath. Bilbao zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Durango.

Daniel Vivian Moreno90′
60′ 73′ Unai Arizmendiarrieta Garay
Gaizka Larrazabal Goikoetxea
81′ Juan Manuel Iparragirre Aguirre
Peru Nolaskoain Esnal
 61′ 76′ Ekaitz Molina Aretxabaleta
Unai Vencedor Paris
Iker Amorrortu Andrinúa
Asier Benito Sasiain46′
 30′ 82′ Mikel Pradera Belar
Iñigo Vicente Elorduy66′ 74′
 54′ 84′ Ekain Zenitagoia Arana
Asier Villalibre Molina  13′, 90′ (k.)
Juan Basabe Baque
Hodei Oleaga Alarcia
84′ Javier Alonso Etxebarria
Odei Arrieta Etxeberria
73′ Ibon Arizmendiarrieta Blanco
Íñigo Muñoz Cuevas64′
Beñat Alberdi Andreu
Antonio Jesús Salado Góngora
76′ Ander Zuazo Lucas
Oihan Sancet Tirapu46′ 71′
Adrián Abasolo Amantegui
Asier Córdoba Querejeta74′
Iker Unzueta Arregui
Jon Morcillo Conesa

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność jedenastki Durango, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Ath. Bilbao, natomiast zawodnikom gospodarzy wręczył trzy żółte.