32. kolejka Segunda B: Real Sporting de Gijón II - CD Vitoria 3-2 (2-1)

7 kwietnia w Leorio-Gijónie odbyło się spotkanie 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Sportinga Gijón II i Vitorii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Sportinga Gijón II 3-2.

32. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-07 12:00 | Stadion: Escuela de Fútbol de Mareo | Arbiter: Alejandro Patiño
Miguel Marí 49'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Sportinga Gijón II wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vitorii w 16. minucie spotkania, gdy José Hernández zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Pelayo Morilla.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Sportinga Gijón II przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Gorka Santamaría dał prowadzenie swojej drużynie. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Corderowi, zawodnikowi Sportinga Gijón II.

Jedenastka gospodarzy niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 10 minut, zespół Vitorii doprowadził do remisu. Gola strzelił Miguel Marí. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón II: Pablowi Fernándezowi w 50. i José Gragerze w 53. minucie.

W 59. minucie Alain Ribeiro został zmieniony przez Miguela Atienzę. Po godzinie gry kartkę dostał Branimir Cipetić z drużyny gości.

Piłkarze Sportinga Gijón II odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 62. minucie wynik ustalił Chiki.

Chwilę później trener Sportinga Gijón II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Rubén Sánchez, a murawę opuścił Chiki. A trener Vitorii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kolda Obietę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Miguel Marí. Między 70. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 77. minucie Luis Lara został zmieniony przez Xesca Regisa, co miało wzmocnić drużynę Vitorii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pelaya Morillę na Garciego oraz Gorkę Santamaríę na Daniela Sandovala. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

CD Vitoria
90′ Christian Joel Sánchez Leal
Jon Mikel Magunagoitia Blasco
49′ Carlos Cordero Pérez
Branimir Cipetić60′
Pelayo Suárez López
José Hernández Martínez  16′
Pablo Villalón Rodríguez
Juan Carlos Lázaro Cervera
 62′ 65′ Christian Borrego Isabel
Enrique Pina Caballero73′
Pedro Díaz Fanjul
Txaber Ajuriagoikoa García
50′ Pablo Fernández Blanco
Jaime Ismael Dios Aramendia
53′ José Gragera Amado
Luis Lara Roa77′
 20′ 78′ Pelayo Morilla Cabal
Miguel Marí Sanchez  49′ 67′
Ramón Riego García
Alain Ribeiro De Aguiar59′
 39′ 70′ 83′ Gorka Santamaría Nos
Miguel Ángel Atienza Villa59′
65′ Rubén Sánchez Marcano
Koldo Obieta Alberdi67′
78′ Miguel García Lucio
Francesc Regis Crespí77′
83′ Daniel Sandoval Giraldo

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Sportinga Gijón II, a piłkarzom gości pokazał dwie.