32. kolejka Segunda B: Real Madryt Castilla - Salamanca CF UDS 1-1 (0-0)

W spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 7 kwietnia, drużyna RM Castilla zremisowała z Salamancą 1-1 (0-0).

32. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-07 19:30 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Antonio Sánchez
Real Madryt Castilla
Salamanca CF UDS
1
1
Cristo González 66'
M. Galván 58'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Salamanca: Antoniowi Amarze w 3. i Ivánowi Calerze w 27. minucie.

W 52. minucie Jaime Seoane został zastąpiony przez Daniego Gómeza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Salamanki w 58. minucie spotkania, gdy Martín Galván strzelił pierwszego gola. W 62. minucie w zespole RM Castilla doszło do zmiany. César Gelabert wszedł za Alberta.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Cristo González. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Chwilę później trener Salamanki postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Martína Galvána wszedł Sabahudin Alomeroviс, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W 71. minucie w drużynie Salamanki doszło do zmiany. Rodrigo Vera wszedł za Carlosa Indiana. Chwilę później trener RM Castilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Martín Calderón, a murawę opuścił Jaume Grau.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Salamanki doszło do zmiany. Alberto Martín wszedł za Asdrúbala. Między 84. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Antonio Amaro Mendo3′
62′ Alberto Fernández García
Jehu Beezye Chiapas Pérez
Álvaro Fidalgo Fernández
Carlos Indiano De Marcos71′
74′ Jaume Grau Ciscar
Sergio Molina Beloqui
52′ Jaime Seoane Valenciano
Iván Calero Ruiz27′
Jorge de Frutos Sebastián
Martín Luis Galván Romo  58′ 67′
 66′ Cristo Ramón González Pérez
Antonis Vatousiadis
74′ Martín Manuel Calderón Gómez
Rodrigo Vera Sánchez71′ 87′
62′ César Gelabert Pina
Santiago Pineda Carmena
52′ Daniel Gómez Alcón
Alberto Martín Andrés78′ 84′

Przewaga zespołu RM Castilla w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Jedenastka Salamanki zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter nie ukarał piłkarzy RM Castilla żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.