32. kolejka Segunda B: Pontevedra CF - UD San Sebastián de los Reyes 3-1 (1-1)

7 kwietnia odbył się pojedynek 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pontevedry i UD San Sebastián. Mecz zakończył się zwycięstwem Pontevedry 3-1.

32. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-07 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Pasarón | Arbiter: Álvaro López
David Castro 35' (samob.)

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć drużyna UD San Sebastián wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut zespół Pontevedry zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny UD San Sebastián była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik UD San Sebastián Álvaro Zazo.

Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom UD San Sebastián: Brunonowi Rivadzie w 26. i Franciscowi Tenie w 28. minucie.

W 35. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Pontevedry David Castro. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół UD San Sebastián wyszedł w zmienionym składzie, za Francisca Tenę wszedł Carlos Portero.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Pontevedry przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie Álvaro Bustos dał prowadzenie swojej drużynie.

W następstwie utraty gola trener UD San Sebastián postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił obrońcę Brunona Rivadę i na pole gry wprowadził napastnika Álvara Pradę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał José Sabater z drużyny gości. Była to 65. minuta pojedynku. W 70. minucie Fran Pastor został zmieniony przez Maria Sanjurję.

Chwilę później trener Pontevedry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Agustín Pastoriza, a murawę opuścił Álvaro Bustos.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pontevedry w 76. minucie spotkania, gdy Borja Domínguez zdobył trzecią bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

John Jack Ruddy
35′ (samob.) David Castro Pazos
José Carlos Aliaga Sabater65′
Ignacio López Iglesias
Iván Pérez Vicente
Víctor Vázquez Rosales
Bruno Rivada Lusquiños26′ 55′
 76′ 79′ Borja Domínguez Domínguez
Francisco Pastor Bautista70′
 51′ 71′ Álvaro Bustos Sandoval
Francisco Tena28′ 46′
81′ Javier Pazos Rosales
Andy Escudero Jara
81′ Mikel Arruabarrena Aranbide
Mario Sanjurjo Hernández70′
79′ Jesús Berrocal Campos
Carlos Portero Díaz46′
71′ Agustín Emanuel Pastoriza Cacabelos
Álvaro Prada Pontones55′
José Benigno Rivera Valenzuela

Jedenastka Pontevedry zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów, trzy razy obijała słupki bramki zespołu UD San Sebastián.

Sędzia nie ukarał zawodników Pontevedry żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy żółte.