32. kolejka Segunda B: FC Jumilla - CF Villanovense 1-1 (1-0)

7 kwietnia odbył się pojedynek 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Jumilli i Villanovense. Mecz zakończył się remisem 1-1.

32. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-07 11:00 | Stadion: Estadio Municipal de La Hoya | Arbiter: Álvaro Varón
FC Jumilla
CF Villanovense
1
1
Peque 45'
Borjita García 86'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Jumilli nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy bramkę zdobył Peque.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Jumilli.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Jumilla: Ming-Yang Yangowi w 49. i Óscarowi Ricowi w 57. minucie. Kibice Villanovense nie mogli już doczekać się wprowadzenia Manuela Railla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Gonzalo Poley. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującą bramkę.

Po chwili trener Jumilli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Boubacar Hanne, a murawę opuścił Carlos Álvarez. W 71. minucie Rafa Navarro został zmieniony przez Borjitę Garcíę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Jumilla: Ryanowi Leakowi w 76. i Migue Marínowi w 86. minucie.

W 78. minucie Óscar Rico został zmieniony przez Connora Ruane'a, co miało wzmocnić drużynę Jumilli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Espína na Sergia Domíngueza.

Piłkarze Villanovense w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 86. minucie wynik ustalił Borjita García.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Carlos Álvarez, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie w jedenastce Jumilli doszło do zmiany. Diego Sánchez wszedł za Manu Miqula. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Ismael Gil Broncano
76′ Ryan David Leak
José Antonio Espín Puerta80′
Eduardo Luna Cano
Rafael José Navarro Méndez71′
86′ Miguel Marín Prieto
Alejandro Romero Martín
 45′ Alejandro Martínez Peñalver
Francisco Javier Sánchez Paniagua Blázquez
88′ Manuel Miquel Serrano
Brahim Amar Romero
Manuel Pérez Escámez
Ángel Pajuelo Zazo
49′ Ming-Yang Yang
Gonzalo Poley González58′
88′ 66′ Carlos Álvarez Sánchez
Xavier Puerto Bellart
57′ 78′ Óscar Rico Lomas
Luis Martínez de Quel Castiella
66′ Boubacar Rafael Neto Hanne
Ali Diakité
78′ Connor James Ruane
Sergio Domínguez Quero80′
Marco Valero Pérez
Borja García Matador71′  86′
88′ Diego Sánchez Montoya
Manuel Raillo Arenas58′
Sherwin Dandery Seedorf

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Jumilli wręczył pięć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.