32. kolejka Segunda B: FC Cartagena - Real Murcia CF 1-1 (1-0)

7 kwietnia odbył się mecz 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Cartageny i Realu Murcia. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

32. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-07 19:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Pedro Muñoz
FC Cartagena
Real Murcia CF
1
1
Santi Jara 29'
Chumbi 88'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań jedenastka Realu Murcia wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom Real Murcia: José del Amo w 12. i Chumbiemu w 13. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Santi Jara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartageny , strzelając gola w 29. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergiego Maestre'a z Realu Murcia, a w 43. minucie Sergia Moyitę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Cartageny.

Trener Realu Murcia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Josema Raigal, a murawę opuścił José del Amo. A kibice Cartageny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fitę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Julio Gracia.

W 67. minucie Rubén Cruz został zastąpiony przez Isaaca Aketksego. W 87. minucie kartkę dostał David Forniés, piłkarz Realu Murcia.

Zawodnicy Realu Murcia w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Chumbi. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 89. minucie w drużynie Cartageny doszło do zmiany. Cordero wszedł za Eladia Zorrillę. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Corderze z Cartageny. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Juan Manuel Bravo Alcántara83′
43′ Sergio Dueñas Ruiz
Miguel Díaz Montes85′
60′ Julio Gracia Gallardo
Sergio Maestre García40′
89′ Eladio Zorrilla
José Luis Miñano García
67′ Rubén Cruz Gil
Armando Ortiz Abellán
 29′ Santiago Jara Collado
Charlie Dean I'Anson
67′ Isaac Aketxe Barrutia
José Manuel Raigal Gil56′
89′ 90′ Miguel Ángel Cordero Sánchez
Santiago Bernal López85′
Cristo Martín Hernández
Víctor Curto Ortiz83′
60′ Adolfo Miranda Araújo
José Manuel Martínez Bel

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.