32. kolejka Segunda B: Cultural y Deportiva Leonesa - SD Ponferradina 1-1 (1-1)

7 kwietnia w Leónie odbył się mecz 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Culturalu y Deportiva i Ponferradiny. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

32. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-04-07 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Reino de León | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
Cultural y Deportiva Leonesa
SD Ponferradina
1
1
Eneko Capilla 44'
Carlos Bravo 41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Ponferradiny wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko trzy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 31. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 33. minucie Saúl został zastąpiony przez Vicente Romera. W 38. minucie kartkę obejrzał Pablo Larrea z Ponferradiny.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ponferradiny w 41. minucie spotkania, gdy Carlos Bravo strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Eneko Capilla wywołał eksplozję radości wśród kibiców Culturalu y Deportiva, zdobywając bramkę w 44. minucie pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Culturalu y Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Liberto Beltrán, a murawę opuścił Andy Kawaya. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cultural y Deportiva: Ivánowi Gonzálezowi w 70. i Libertowi Beltránowi w 83. minucie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w zespole Culturalu y Deportiva doszło do zmiany. Jorge Ortiz wszedł za Eneka Capillę. Trener Ponferradiny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jorge Garcíę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Carlos Bravo. W 90. minucie w drużynie Ponferradiny doszło do zmiany. Matthieu Amouzou wszedł za Isiego Palazóna.

Manuel García Humanes
70′ Iván Garrido González
Yacouba Diori Hamani Magagi
33′ Saúl González Real
Pablo Guido Larrea Gambara38′
9′ Sergio Marcos González
Óscar Sielva Moreno
Josep Señé Escudero
Álex Aizpuru Aizbitarte
 44′ 81′ Eneko Capilla González
Carlos Bravo Expósito  41′ 31′ 88′
65′ Andy Awazi Kawaya Kinghi Mwana Mufala
Daniel González Hermosa
Aridane Jesús Santana Cabrera
Isaac Palazón Camacho90′
Carlos Morales Mora
Gianfranco Gazzaniga Farías
65′ 83′ Liberto Luis Beltrán Martínez
Jon García Herrero
Víctor Díaz Suárez
Miguel Zabaco Tomé
Antonio Martínez Felipe
Matthieu Kevin Wesley Amouzou90′
81′ Jorge Ortiz Mendoza
Saúl Crespo Prieto
33′ Vicente Manuel Romero Herrera
Jorge Luis García Salmón88′
José Luis García Pérez
Edward Orlando Bolaños Angulo

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół Culturalu y Deportiva wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.