32. kolejka Segunda B: CD Mirandés - SD Leioa 2-1 (0-1)

W meczu 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 7 kwietnia, jedenastka Mirandésu wygrała z Leioa 2-1 (0-1).

Lander Yurrebaso 43'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Leioa wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mirandés: Sergiowi Gonzálezowi w 23. i Kijerze w 41. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Leioa otworzyli wynik. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Lander Yurrebaso. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Leioa.

Piłkarze Mirandésu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 52. minucie Sergio González wyrównał wynik meczu.

W 54. minucie arbiter ukarał kartką Mikela Juaristiego, zawodnika gości. Chwilę później trener Leioa postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Egoitza Magdalena wszedł Adrián Crespo, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Leioa nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. W 60. minucie Gorka Luariz został zmieniony przez Ibrahimę Dienga.

Chwilę później trener Mirandésu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Antonia Romerę. Na boisko wszedł Hugo Rama, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Leioa doszło do zmiany. Diego Manzano wszedł za Mikela Juaristiego.

Niedługo później Rodrigo Sanz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Mirandésu, strzelając kolejnego gola w 72. minucie starcia. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Galdera Cerrajeríę z Mirandésu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Landera Yurrebasa z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Urtzi Iturrioz Urkiza
 52′ 23′ Sergio González Poirrier
Aitor Córdoba Kerejeta
41′ Gorka Kijera Salaberría
Mikel Fernández Sanz
Odei Onaindia Zabala
Mikel Juaristi Ariznabarreta54′ 72′
Paris Alejandro Adot Barandiarán
Ander Egiluz Alzola
73′ Galder Cerrajería López
Gorka Garai Asla
Jon Guridi Aldalur
Egoitz Magdaleno De La Iglesia58′
86′ Álvaro Rey
Francisco José Sota Bernard
62′ Antonio Romero
Gorka Luariz Ayerdi Rona60′
76′ Claudio Medina Ricoy
Carlos Monje Serrano
 72′ Rodrigo Sanz Garro
Adrián Crespo Sánchez58′
86′ Yanis Rahmani Cordeiro
Diego Manzano Barranquero72′
62′ Hugo José Rama Calviño
Aitor Morcillo Bea
76′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Juan Mera González
Ernest Ohemeng
Ibrahima Dieng60′

Drużyna Mirandésu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.