32. kolejka Segunda B: CD Izarra - RS Gimnastica Torrelavega 2-2 (1-1)

W spotkaniu 32. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 7 kwietnia, zespół Izarry zremisował z RS Gimnastica 2-2 (1-1).

José Albisu 52' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze RS Gimnastica otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Cristian Moreno.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Álex Hinojosa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Endika Galarza z Izarry. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Rubénowi Palazuelosowi z drużyny gości.

W 52. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Izarry José Albisu. W 56. minucie kartką został ukarany Fermín Sánchez, piłkarz RS Gimnastica.

Chwilę później trener RS Gimnastica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Primo Conde, a murawę opuścił Hugo Vitienes.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Izarry przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Iván Casado.

Trener Izarry postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Deivida i na pole gry wprowadził napastnika Shabaniego Chilundę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Primo Conde z RS Gimnastica. W 79. minucie za Eneka Martíneza wszedł Valdo.

W 85. minucie w drużynie RS Gimnastica doszło do zmiany. Dani Salas wszedł za Leandra Martíneza. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Alejandro Ruiz Campagne
52′ (samob.) José María Albisu Garrues
Luis Alberto Díaz Ruiz
 58′ Iván Casado Ortiz
Fernando Fernández Rivas
Aritz Eguaras Álvarez
Ramiro Mayor Ruiz
39′ Endika Galarza Goicoechea
Cristian Moreno Mayor  14′
79′ Eneko Martínez Oraa
Alberto Cusidor Herrero
Juan Luis Cisneros Alfaro
Rubén Palazuelos García50′
66′ David Eugenio Marquina
Fermín Sánchez Ruiz56′
Antonio García Montero
Hugo Vitienes Toyos58′
 31′ Alejandro Hinojosa Costela
Víctor Fernández Gárate
79′ Valmiro Lópes Rocha
Óscar Manuel Conde Cruz58′ 69′
Xabier Zaldúa Marcen
Giovanni Jesús Navarro Solé
66′ Shabani Idd Chilunda
Daniel Salas Bustamante85′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Jedenastka RS Gimnastica zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom RS Gimnastica pokazał trzy.

Zespół Izarry w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.