Reklama

Reklama

Zalewski utrzymał się w gronie największych talentów. Barcelona się chwali!

Zaktualizowano listę piłkarzy nominowanych do nagrody "Golden Boy", czyli na najbardziej utalentowanego piłkarza Europy do lat 21. Wśród nominowanych 60. zawodników znajduje się jeden Polak, to Nicola Zalewski. Najwięcej utalentowanych graczy młodego pokolenia ma na liście FC Barcelona.

Przyznawana od 2003 roku przez włoski "Tuttosport" cieszy się sporą estymą. W obecnej formule eksperci tego portalu-gazety co kilka tygodni zawężają grono nominowanych. W pierwszej wersji, zawierającej sto nazwisk, znajdowało się na niej aż trzech Polaków: Kacper Kozłowski, Jakub Kamiński i Nicola Zalewski.

Golden Boy to plebiscyt na najlepszego piłkarza w Europie do lat 21

Po "aktualizacji" i zawężeniu grona talentów do najlepszych 80. wśród najlepszych ostał się tylko Zalewski występujący w AS Roma. Na liście znajduje się aż pięciu piłkarzy FC Barcelona.

Reklama

"Duma Katalonii", której piłkarzem jest od niedawna Robert Lewandowski, pochwaliła się, że jest najliczniej reprezentowanym klubem w "Golden Boy". Wśród nominowanych są ich piłkarze: Pedri, Ansu Fati, Gavi, Balde i Nico González.

Czytaj także: FIFA zawiesiła jedną z federacji! Wielka impreza zagrożona

Tytuł najbardziej utalentowanego piłkarza do lat 21 w Europie zostanie przyznany na specjalnej gali w Turynie, która odbędzie się tuż przed startem mistrzostw świata w Katarze.

Reklama

Reklama

Reklama