Valencia Club de Futbol, S.A.D. - Real Club Celta de Vigo, S.A.D. 2-0 (1-0). Liga - 38. kolejka

21 maja na Estadio de Mestalla w Walencji odbył się mecz 38. kolejki LaLigi Santander pomiędzy drużynami Valencia CF i Celta Vigo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Valencia CF 2-0.

21 maja  na Estadio de Mestalla w Walencji odbył się mecz  38. kolejki  LaLigi Santander pomiędzy drużynami Valencia CF  i Celta Vigo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Valencia CF 2-0.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valencia CF w 28. minucie spotkania, gdy Maxi Gomez zdobył pierwszą bramkę. Asystę zanotował Maranhao.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Javi Galan z Celta Vigo. Była to 45. minuta starcia. W 45. minucie Bryan Gil został zastąpiony przez Denisa Czeryszewa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Valencia CF.

W 52. minucie w zespole Celta Vigo doszło do zmiany. Gabriel Veiga wszedł za Augusta Solariego. W tej samej minucie sędzia pokazał kartkę Braisowi Mendezowi, piłkarzowi Celta Vigo.

W 60. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Celta Vigo Nestor Araujo. Od 64. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Valencia CF i jedną drużynie przeciwnej.

Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Valencia CF: Thierry Correia, Maranhao, Maxi Gomez, Mouctar Diakhaby, na ich miejsce weszli: Mario Dominguez, Goncalo Guedes, Yunus Musah, Uros Racić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kevina Vazqueza, Nolita, Braisa Mendeza zajęli: Orbelin Pineda, Jeison Murillo, Jose Fontan. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka Valencia CF wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna Celta Vigo w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.