Valencia Club de Futbol, S.A.D. - Girona FC 1-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

W starciu 1. kolejki La Liga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Valencia CF wygrał z Girona FC 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Mestalla w Walencji.

W  starciu 1. kolejki  La Liga, które rozegrane zostało 14 sierpnia, zespół Valencia CF wygrał  z Girona FC  1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio de Mestalla w Walencji.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Valencia CF wygrał aż cztery razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Od 15. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Girona FC.

Jedyną bramkę meczu dla Valencia CF zdobył z karnego Carlos Soler w pierwszej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Valencia CF.

W 52. minucie czerwoną kartkę obejrzał Eray Comert, tym samym drużyna Valencia CF musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Valencia CF postanowił bronić wyniku. W 53. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Hugona Dura wszedł Cristhian Mosquera, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Valencia CF utrzymać prowadzenie.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thierry'ego Correię, zawodnika Valencia CF. W 62. minucie Valery Fernandez zastąpił Miguela Gutierreza. W tej samej minucie w zespole Girona FC doszło do zmiany. Oscar Urena wszedł za Samuela Saiza.

Trener Girona FC postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Davida Lopeza i na pole gry wprowadził napastnika Cristhiana Stuaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 63. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Valencia CF: Carlos Soler, Jesus Vazquez, Samuel Castillejo, Samuel Lino, na ich miejsce weszli: Dimitri Foulquier, Toni Lato, Nico Gonzalez, Maxi Gomez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ramona Terratsa, Yan Couto zajęli: Yangel Herrera, Arnau Martinez. W 69. minucie żółtą kartkę dostał Jesus Vazquez z Valencia CF.

W drugiej połowie nie padły gole.

Drużyna Valencia CF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.