Union Deportiva Almería S.A.D. - Real Madryt 1-2 (1-0). Liga - 1. kolejka

14 sierpnia na Estadio de los Juegos Mediterraneos w Almerii odbyło się starcie 1. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Almeríi i Realu Madryt. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Madryt 2-1.

14 sierpnia  na Estadio de los Juegos Mediterraneos w Almerii odbyło się starcie  1. kolejki  La Liga pomiędzy drużynami Almeríi  i Realu Madryt. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Madryt 2-1.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Realu Madryt wygrał aż pięć razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

W zdobyciu bramki pomógł Inigo Eguaras.

Już na początku meczu piłkarze Almeríi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Largie Ramazani.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Eduarda Camavingę z Realu Madryt, a w 41. minucie Umara Sadiqa z drużyny przeciwnej. W 45. minucie Eduardo Camavinga został zastąpiony przez Lukę Modricia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Almeríi.

W 56. minucie Lucas Robertone został zmieniony przez Curra Sancheza, co miało wzmocnić zespół Almeríi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aureliena Tchouameniego na Edena Hazarda.

Jedenastka Almeríi długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 55 minut, jednak zespół Realu Madryt doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Lucas Vazquez. Przy strzeleniu gola asystował Karim Benzema.

W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Currowi Sanchezowi z jedenastki Almeríi. W 70. minucie Umar Sadiq został zmieniony przez Dyega Sousę, a za Largiego Ramazaniego wszedł na boisko Jose Lazo, co miało wzmocnić drużynę Almeríi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ferlanda Mendy'ego na Davida Alabę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Realu Madryt przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił David Alaba.

Między 80. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Almeríi: Inigo Eguaras, Kaiky, na ich miejsce weszli: Francisco Portillo, Arnau Sola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Viniciusa Juniora, Toniego Kroosa zajęli: Dani Ceballos, Casemiro. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Arnauowi Soli, zawodnikowi Almeríi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Drużyna Realu Madryt zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 17 celnych strzałów.

Jedenastka Almeríi zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Almeríi, natomiast zawodnikom Realu Madryt pokazał jedną.