Real Valladolid Club de Futbol, S.A.D. - Villarreal Club de Futbol, S.A.D. 0-3 (0-0). Liga - 1. kolejka

13 sierpnia na Estadio Municipal Jose Zorilla odbył się mecz 1. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Villarreal CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarreal CF 3-0.

13 sierpnia  na Estadio Municipal Jose Zorilla odbył się mecz  1. kolejki  La Liga pomiędzy drużynami Realu Valladolid  i Villarreal CF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Villarreal CF 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Villarreal CF wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Asystę zaliczył Yeremi Pino.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarreal CF w 49. minucie spotkania, gdy Nicolas Jackson strzelił pierwszego gola. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Roque Mesie z Realu Valladolid. Była to 52. minuta starcia.

W 55. minucie za Sergia Leona wszedł Sekou Gassama. W 56. minucie boisko opuścili zawodnicy Realu Valladolid: Kike Perez, Ivan Sanchez, a na ich miejsce weszli Roque Mesa, Gonzalo Plata. Trener Realu Valladolid postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Toniego Villę i na pole gry wprowadził napastnika Oscara Plana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Chwilę później trener Villarreal CF postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Francisa Coquelina. Na boisko wszedł Samuel Chukwueze, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Yeremi Pino został zmieniony przez Aleksa Baenę, a za Gerarda Morena wszedł na boisko Jose Morales, co miało wzmocnić zespół Villarreal CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Escudera na Lucasa Olazę.

Drużyna Realu Valladolid ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Villarreal CF, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Alex Baena.

W 88. minucie w drużynie Villarreal CF doszło do zmiany. Aissa Mandi wszedł za Juana Foytha.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonym czasie gry Alex Baena ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Villarreal CF żadną kartką, natomiast zawodnikom Realu Valladolid przyznał jedną żółtą.

Zespół Realu Valladolid w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna Villarreal CF w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.