Real Madryt - Betis Sewilla 0-0. Liga - 38. kolejka

W meczu 38. kolejki LaLigi Santander, który rozegrany został 20 maja, drużyna Realu Madryt zremisowała z Realem Betis 0-0. Starcie odbyło się na Estadio Santiago Bernabeu.

W  meczu 38. kolejki  LaLigi Santander, który rozegrany został 20 maja, drużyna Realu Madryt zremisowała  z Realem Betis  0-0. Starcie odbyło się na Estadio Santiago Bernabeu.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Realu Madryt wygrał aż dziewięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Toni Kroos został zastąpiony przez Eduarda Camavingę.

W tej samej minucie w jedenastce Realu Madryt doszło do zmiany. Federico Valverde wszedł za Toniego Kroosa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 63. a 73. minutą, boisko opuścili piłkarze Realu Betis : Willian Jose, Andres Guardado, Juanmi, Nabil Fekir, na ich miejsce weszli: Rodri Sanchez, William Carvalho, Borja Iglesias, Joaquin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Modrić, Ferlanda Mendy'ego, Rodryga zajęli: Dani Ceballos, Marcelo, Isco. Trener Realu Betis postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Sergia Canalesa i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Tella. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy.