RCD Espanyol - Rayo Vallecano 0-2 (0-1). Liga - 2. kolejka

W spotkaniu 2. kolejki La Liga, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół RCD Espanyol przegrał z Rayo Vallecano 0-2 (0-1). Mecz na RCDE Stadium w Barcelonie obejrzało 16 031 widzów.

W  spotkaniu 2. kolejki  La Liga, które rozegrane zostało 19 sierpnia, zespół RCD Espanyol przegrał  z Rayo Vallecano  0-2 (0-1). Mecz na RCDE Stadium w Barcelonie obejrzało 16 031 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć drużyna RCD Espanyol wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Oscara Gila z RCD Espanyol, a w 14. minucie Floriana Lejeune'a z drużyny przeciwnej.

Florian Lejeune z Rayo Vallecano po kwadransie gry dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 14. minucie. W 24. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Stole Dimitrievskiemu z Rayo Vallecano. Po pół godzinie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Sergi Gomez osłabiając tym samym zespół RCD Espanyol.

W 35. minucie za Nica Melameda wszedł Fernando Calero. W 36. minucie żółtą kartką został ukarany Oscar Trejo, piłkarz Rayo Vallecano.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Rayo Vallecano w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Isi Palazon.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Brian Olivan, zawodnik RCD Espanyol. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rayo Vallecano.

W 57. minucie boisko opuścili zawodnicy Rayo Vallecano: Oscar Valentin, Salvi Sanchez, a na ich miejsce weszli Oscar Trejo, Isi Palazon.

Drużyna RCD Espanyol ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Rayo Vallecano, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie wynik ustalił Pathe Ciss. Przy strzeleniu gola asystował Alvaro Garcia.

Między 64. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy RCD Espanyol: Ruben Saez, Brian Olivan, Edu Exposito, na ich miejsce weszli: Javi Puado, Luca Koleosho, Keidi Bare. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Camella, Alvara Garcii, Unaiego Lopeza zajęli: Radamel Falcao, Randy Nteka, Mario Suarez. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie otrzymał Oscar Valentin z drużyny Rayo Vallecano. Była to 76. minuta meczu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Zespół RCD Espanyol miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom RCD Espanyol, a zawodnikom Rayo Vallecano przyznał cztery żółte oraz jedną czerwoną.

Drużyna RCD Espanyol dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Rayo Vallecano w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.