Rayo Vallecano de Madrid, S. A. D. - Levante UD 2-4 (1-3). Liga - 38. kolejka

W spotkaniu 38. kolejki LaLigi Santander, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Rayo Vallecano przegrała z Levante UD 2-4 (1-3). Mecz na Campo de Futbol de Vallecas w Madrycie obejrzało 8 446 widzów.

W  spotkaniu 38. kolejki  LaLigi Santander, które rozegrane zostało 20 maja, drużyna Rayo Vallecano przegrała  z Levante UD  2-4 (1-3). Mecz na Campo de Futbol de Vallecas w Madrycie obejrzało 8 446 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Levante UD wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Rayo Vallecano nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Alvaro Garcia.

Zawodnicy Levante UD nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył Gonzalo Melero. Asystę zanotował Marcelo Saracchi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Levante UD w 44. minucie spotkania, gdy Roger Marti strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystował Enis Bardhi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Levante UD w 45. minucie spotkania, gdy Gonzalo Melero zdobył trzecią bramkę. W 45. minucie za Gonzala Melera wszedł Pepelu.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Marcelowi Saracchiemu z jedenastki Levante UD. Po chwili trener Rayo Vallecano postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Randy'ego Ntekę. Na boisko wszedł Pathe Ciss, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie w drużynie Rayo Vallecano doszło do zmiany. Santi Comesana wszedł za Maria Suareza. W tej samej minucie gola kontaktowego strzelił z karnego Sergi Guardiola. Między 62. a 71. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rayo Vallecano: Bebe, Sergi Guardiola, na ich miejsce weszli: Mamadou Sylla, Radamel Falcao. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcela Saracchiego, Rogera Martiego zajęli: Jorge Miramon, Marc Pubill.

W 75. minucie kartką został ukarany Sergio Postigo, piłkarz Levante UD.

Zespół Rayo Vallecano ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Levante UD, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Coke.

W 80. minucie Kevin Rodrigues został zmieniony przez Alejandra Asensia, co miało wzmocnić zespół Rayo Vallecano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cokego na Rubena Veza oraz Alejandra Cantera na Omara Faraja. W 86. minucie kartkę dostał Ruben Vezo z Levante UD. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-4.

Arbiter nie ukarał zawodników Rayo Vallecano żadną kartką, natomiast piłkarzom Levante UD pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników.