Granada Club de Futbol, S.A.D. - Reial Club Deportiu Espanyol de Barcelona, S.A.D. 0-0. Liga - 38. kolejka

W pojedynku 38. kolejki LaLigi Santander, który rozegrany został 22 maja, jedenastka Granady zremisowała z RCD Espanyol 0-0. Mecz odbył się na Nuevo Estadio de Los Carmenes.

W  pojedynku 38. kolejki  LaLigi Santander, który rozegrany został 22 maja, jedenastka Granady zremisowała  z RCD Espanyol  0-0. Mecz odbył się na Nuevo Estadio de Los Carmenes.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół RCD Espanyol wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 33. minucie Luis Milla został zastąpiony przez Yana Etekiego.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Granady doszło do zmiany. Myrto Uzuni wszedł za Luisa Suareza. W 73. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak Jorge Molina spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Granady.

Trener Granady postanowił zagrać agresywniej. W 85. minucie zmienił pomocnika Njegosa Petrovica i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Baccę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Granady: German Sanchez, Maxime Gonalons, a na ich miejsce weszli Alex Collado, Yan Eteki. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Sergiowi Escuderowi z Granady. Była to 87. minuta starcia.

Chwilę później trener RCD Espanyol postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tonnego Vilhenę wszedł Didac Vila, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi RCD Espanyol utrzymać remis.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników RCD Espanyol żadną kartką, natomiast piłkarzom Granady pokazał jedną żółtą.