Getafe Club de Futbol, S.A.D. - Atletico Madryt 0-3 (0-1). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki La Liga, które rozegrane zostało 15 sierpnia, drużyna Getafe CF przegrała z Atletico Madryt 0-3 (0-1). Mecz na Coliseum Alfonso Perez obejrzało 12 235 widzów.

W  spotkaniu 1. kolejki  La Liga, które rozegrane zostało 15 sierpnia, drużyna Getafe CF przegrała  z Atletico Madryt  0-3 (0-1). Mecz na Coliseum Alfonso Perez obejrzało 12 235 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Atletico Madryt wygrała aż 16 razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atletico Madryt w 15. minucie spotkania, gdy Alvaro Morata strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Joao Felix.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Enes Unal z zespołu Getafe CF. Była to 19. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Atletico Madryt.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Carlesowi Alenie, zawodnikowi Getafe CF. W 58. minucie Carles Alena został zmieniony przez Portu.

Jedenastka Getafe CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Atletico Madryt, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie Alvaro Morata po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

Antoine Griezmann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atletico Madryt, strzelając kolejnego gola w 75. minucie pojedynku. Bramka padła po podaniu Joao Feliksa.

Między 81. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Getafe CF: Borja Mayoral, Enes Unal, na ich miejsce weszli: Moises Parra, Jaime Mata. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Joao Feliksa, Alvara Moraty zajęli: Angel Correa, Matheus Cunha. W doliczonym czasie gry kartkę otrzymał Yannick Carrasco z Atletico Madryt. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Wyjątkowa nieporadność napastników Getafe CF była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Getafe CF, a zawodnikom Atletico Madryt przyznał jedną.

Jedenastka Getafe CF w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Atletico Madryt w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.