FC Barcelona - Rayo Vallecano de Madrid, S. A. D. 0-0. Liga - 1. kolejka

13 sierpnia na Camp Nou odbyło się spotkanie 1. kolejki La Liga pomiędzy drużynami FC Barcelona i Rayo Vallecano. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Roberta Lewandowskiego występującego w FC Barcelona (”FC Barcelona”).

13 sierpnia  na Camp Nou odbyło się spotkanie  1. kolejki  La Liga pomiędzy drużynami FC Barcelona  i Rayo Vallecano. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Roberta Lewandowskiego występującego w FC Barcelona (”FC Barcelona”).

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Zespół ”FC Barcelona” wygrał aż dziewięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Od 14. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo Vallecano i jedną drużynie przeciwnej.

W 55. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Florianowi Lejeune'owi z Rayo Vallecano. W 60. minucie Andreas Christensen został zmieniony przez Sergiego Roberta.

Między 60. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy ”FC Barcelona”: Gavi, Raphinha, Pedri, na ich miejsce weszli: Frenkie de Jong, Ansu Fati, Franck Kessie. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Unaiego Lopeza, Sergia Camella, Isiego Palazona zajęli: Oscar Valentin, Radamel Falcao, Salvi Sanchez. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Radamela Falcao z Rayo Vallecano, a w 74. minucie Sergia Busquetsa z drużyny przeciwnej. Trener ”FC Barcelona” postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił obrońcę Jordiego Albę i na pole gry wprowadził napastnika Pierre'a-Emericka Francois. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 83. minucie w zespole Rayo Vallecano doszło do zmiany. Jose Pozo wszedł za Oscara Treja. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rayo Vallecano: Pathe Cissowi w 86. i Stole Dimitrievskiemu w 89. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę obejrzał Sergio Busquets, tym samym drużyna ”FC Barcelona” musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

Wyraźna przewaga zespołu ”FC Barcelona” nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona siedem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze ”FC Barcelona” obejrzeli w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.

Zespół ”FC Barcelona” w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Rayo Vallecano w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.