Elche Club de Futbol, S.A.D. - Getafe Club de Futbol, S.A.D. 3-1 (1-1). Liga - 38. kolejka

22 maja na Estadio Manuel Martinez Valero odbył się pojedynek 38. kolejki LaLigi Santander pomiędzy drużynami Elche CF i Getafe CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Elche CF 3-1.

22 maja  na Estadio Manuel Martinez Valero odbył się pojedynek  38. kolejki  LaLigi Santander pomiędzy drużynami Elche CF  i Getafe CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Elche CF 3-1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Getafe CF wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Getafe CF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Enes Unal. W zdobyciu bramki pomógł Jakub Jankto.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Stefan Mitrović z Getafe CF. Była to 36. minuta starcia.

Piłkarze Elche CF otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Lucas Olaza.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Pedro Bigasowi z jedenastki Elche CF. W 60. minucie Carles Alena został zmieniony przez Gonzala Villara.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Gerardowi Gumbauowi, zawodnikowi Elche CF. Trener Getafe CF postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Oscara Rodrigueza i na pole gry wprowadził napastnika Sandra Ramireza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie Tete Morente został zmieniony przez Josana Fernandeza, co miało wzmocnić zespół Elche CF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Iglesiasa na Okaya Yokuslu oraz Jakuba Janktę na Damiana Suareza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Elche CF w 84. minucie spotkania, gdy Kike Perez strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Josan Fernandez.

W 87. minucie kartką został ukarany Djene, zawodnik Getafe CF.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej drugiej minucie spotkania Kike Perez ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-1. Bramka padła po podaniu Fidela.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Drużyna Elche CF zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.