Club Atletico Osasuna - Sevilla Futbol Club, S.A.D. 2-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

12 sierpnia na Estadio El Sadar w Pampelunej odbyło się starcie 1. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Osasuny i Sevilla FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Osasuny 2-1.

12 sierpnia  na Estadio El Sadar w Pampelunej odbyło się starcie  1. kolejki  La Liga pomiędzy drużynami Osasuny  i Sevilla FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Osasuny 2-1.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań jedenastka Osasuny wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sytuację bramkową stworzył Ruben Pena.

Ezequiel Avila wywołał eksplozję radości wśród kibiców Osasuny, zdobywając bramkę w dziewiątej minucie meczu.

Zespół Osasuny krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna Sevilla FC doprowadziła do remisu. Gola strzelił Rafa Mir. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Alejandro Gomez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Davidowi Garcii z Osasuny. Była to 34. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Unai Garcia, piłkarz Osasuny. Po chwili trener Osasuny postanowił bronić wyniku. W 56. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kike Barję wszedł Nacho Vidal, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Osasuny utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Osasuny udało się strzelić gola i wygrać.

W 62. minucie Ruben Pena zastąpił Darka Brasanaca. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ezequiela Avilę z Osasuny, a w 72. minucie Alejandra Gomeza z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Osasuny w 74. minucie spotkania, gdy Aimar Oroz strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 79. minucie Unai Garcia został zmieniony przez Manu Sancheza, co miało wzmocnić jedenastkę Osasuny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Delaneya na Ivana Rakiticia oraz Lucasa Ocamposa na Aleksa Tellesa.

W następstwie utraty gola trener Sevilla FC postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Alejandra Gomeza i na pole gry wprowadził napastnika Ivana Romera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Osasuny: Pablo Ibanez, Kike Garcia, a na ich miejsce weszli Aimar Oroz, Ezequiel Avila. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Osasuny oraz dwie drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jedenastka Osasuny zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom Osasuny, natomiast zawodnikom Sevilla FC pokazał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.