Club Atletico Osasuna - Real Club Deportivo Mallorca, S.A.D. 0-2 (0-0). Liga - 38. kolejka

22 maja na Estadio El Sadar w Pampelunej odbyło się spotkanie 38. kolejki LaLigi Santander pomiędzy drużynami Osasuny i Mallorki. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mallorki 2-0.

22 maja  na Estadio El Sadar w Pampelunej odbyło się spotkanie  38. kolejki  LaLigi Santander pomiędzy drużynami Osasuny  i Mallorki. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mallorki 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Osasuny wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Asystę zaliczył Vedat Muriqi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mallorki w 47. minucie spotkania, gdy Angel Rodriguez zdobył pierwszą bramkę. W 62. minucie sędzia pokazał kartkę Darkowi Brasanacowi, zawodnikowi Osasuny.

W 63. minucie Ezequiel Avila został zmieniony przez Kike Garcię. Trener Osasuny postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Rubena Garcię i na pole gry wprowadził napastnika Kike Barję. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Chwilę później trener Mallorki postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Angela Rodrigueza. Na boisko wszedł Abdon Prats, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 65. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Osasuny: Oier, Jonas Ramalho, Cote, na ich miejsce weszli: Roberto Torres, Jesus Areso, Inigo Perez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Salvy Sevilli, Antonia Sancheza, Jaume Costy zajęli: Dani Rodriguez, Clement Grenier, Franco Russo.

Jedenastka Osasuny ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Mallorki, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku wynik na 0-2 podwyższył Clement Grenier.

Między 85. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Mallorki i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Zespół Osasuny w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Mallorki w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.