Celta Vigo - RCD Espanyol 2-2 (1-0). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki La Liga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Celta Vigo zremisowała z RCD Espanyol 2-2 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Balaidos.

W  spotkaniu 1. kolejki  La Liga, które rozegrane zostało 13 sierpnia, drużyna Celta Vigo zremisowała  z RCD Espanyol  2-2 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Municipal de Balaidos.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków zespół RCD Espanyol wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Dziewięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo: Hugonowi Mallowi w 15. i Josephowi Aidoo w 37. minucie.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Celta Vigo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Iago Aspas.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Celta Vigo doszło do zmiany. Renato Tapia wszedł za Augusta Solariego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Celta Vigo.

W 56. minucie za Fernanda Calera wszedł Edu Exposito. W tej samej minucie w drużynie RCD Espanyol doszło do zmiany. Adrian Embarba wszedł za Nica Melameda.

W 60. minucie arbiter pokazał kartkę Viniciusowi Souzie, piłkarzowi RCD Espanyol.

Zespół RCD Espanyol ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Celta Vigo, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 2-0 podwyższył Goncalo Paciencia. Przy strzeleniu gola asystował Javi Galan.

W 70. minucie w zespole Celta Vigo doszło do zmiany. Carles Perez wszedł za Goncala Paciencię.

Edu Exposito wywołał eksplozję radości wśród kibiców RCD Espanyol, zdobywając bramkę w 72. minucie starcia. W 80. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iaga Aspasa z Celta Vigo, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Oscara Gila z drużyny przeciwnej.

W 80. minucie Ruben Saez został zmieniony przez Lucę Koleosho, a za Viniciusa Souzę wszedł na boisko Nabili Zoubdi, co miało wzmocnić drużynę RCD Espanyol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oscara Rodrigueza na Gabriela Veigę. Niedługo później trener Celta Vigo postanowił bronić wyniku. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Franca Cerviego wszedł Oscar Mingueza, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Celta Vigo nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w tej samej minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo: Javiemu Galanowi i Agustinowi Marchesinowi. Sześć minut później na listę strzelców wpisał się Joselu.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom Celta Vigo, a piłkarzom RCD Espanyol pokazał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.