CD Alavés - Cádiz Club de Fútbol, S.A.D. 0-1 (0-0). Liga - 38. kolejka

22 maja na Mendizorrotza Stadium w Vitorii-Gasteiz odbył się mecz 38. kolejki LaLigi Santander pomiędzy drużynami Alavesu i Cadiz CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cadiz CF 1-0. Na stadionie zasiadło 11 138 widzów.

22 maja  na Mendizorrotza Stadium w Vitorii-Gasteiz odbył się mecz  38. kolejki  LaLigi Santander pomiędzy drużynami Alavesu  i Cadiz CF. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cadiz CF 1-0. Na stadionie zasiadło 11 138 widzów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu dostał Luis Hernandez z Cadiz CF. Była to 27. minuta starcia.

W 59. minucie za Jasona wszedł Manu Vallejo. Między 59. a 73. minutą, boisko opuścili zawodnicy Cadiz CF: Alvaro Negredo, Ruben Alcaraz, Fali Jimenez, na ich miejsce weszli: Antony Lozano, Jose Mari, Juan Cala. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rubena Duartego, Martina Padilli zajęli: Javi Lopez, Marc Tenas.

Jedyną bramkę meczu zdobył Antony Lozano dla zespołu Cadiz CF. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zaliczył Isaac Carcelen.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Alavesu doszło do zmiany. Unai Perez wszedł za Manu Garcię. W tej samej minucie trener Alavesu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Pere Ponsa. Na boisko wszedł Toni Moya, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie boisko opuścili zawodnicy Cadiz CF: Tomas Alarcon, Salvi Sanchez, a na ich miejsce weszli Lucas Perez, Oussama Idrissi.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy Alavesu żadną kartką, natomiast zawodnikom Cadiz CF przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.