Cádiz Club de Fútbol, S.A.D. - Real Sociedad de Futbol, S.A.D. 0-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki La Liga, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Cadiz CF przegrał z Realem Sociedad 0-1 (0-1). Mecz na Estadio Ramon de Carranza obejrzało 16 570 widzów.

W  pojedynku 1. kolejki  La Liga, który rozegrany został 14 sierpnia, zespół Cadiz CF przegrał  z Realem Sociedad  0-1 (0-1). Mecz na Estadio Ramon de Carranza obejrzało 16 570 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Realu Sociedad wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Takefusa Kubo dla jedenastki Realu Sociedad. Bramka padła w tej samej minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mikel Merino.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 45. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cadiz CF: Josebie Zaldui i Lucasowi Perezowi. W tej samej minucie Alberto Perea zastąpił Awera Mabila. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Realu Sociedad.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Cadiz CF doszło do zmiany. Ivan Alejo wszedł za Santiago Arzamendię. Między 65. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Realu Sociedad: Mikel Merino, Takefusa Kubo, David Silva, Diego Rico, Alexander Isak, na ich miejsce weszli: Asier Illarramendi, Mohamed-Ali Cho, Ander Barrenetxea, Aihen Munoz, Jon Karrikaburu. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jose Mariego, Lucasa Pereza zajęli: Tomas Alarcon, Alvaro Negredo.

Między 70. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cadiz CF i jedną drużynie przeciwnej. Trener Cadiz CF postanowił zagrać agresywniej. W 86. minucie zmienił obrońcę Josebę Zalduę i na pole gry wprowadził napastnika Mamady'ego Diarrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W doliczonej ósmej minucie spotkania arbiter przyznał kartkę Asierowi Illarramendiemu z Realu Sociedad.

W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Cadiz CF otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.