Betis Sewilla - Elche Club de Futbol, S.A.D. 3-0 (2-0). Liga - 1. kolejka

15 sierpnia na Estadio Benito Villamarin w Sewilli odbył się mecz 1. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Realu Betis i Elche CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis 3-0.

15 sierpnia  na Estadio Benito Villamarin w Sewilli odbył się mecz  1. kolejki  La Liga pomiędzy drużynami Realu Betis  i Elche CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Betis 3-0.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków zespół Elche CF wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie po rozpoczęciu żółtą kartkę dostał Nabil Fekir, piłkarz Realu Betis.

W 16. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska John Donald osłabiając tym samym drużynę Elche CF. W tej samej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pere Millę z Elche CF, a w 22. minucie Aitora Ruibala z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Betis w 28. minucie spotkania, gdy Borja Iglesias zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Nabil Fekir.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Gerard Gumbau z zespołu Elche CF.

Drużyna Elche CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Realu Betis, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Juanmi. Przy strzeleniu gola pomógł William Carvalho.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Fidel, piłkarz Elche CF. W 45. minucie Enzo Roco zastąpił Diego Gonzaleza.

Na drugą połowę drużyna Elche CF wyszła w zmienionym składzie, za Fidela wszedł Tete Morente.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Juanmi z Realu Betis. Między 64. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Elche CF: Pere Milla, Roger Marti, Gerard Gumbau, na ich miejsce weszli: Josan Fernandez, Ezequiel Ponce, Alejandro Alfaro. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nabila Fekira, Bori Iglesias zajęli: Roberto Gonzalez, Loren Moron.

W 65. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rogera Martiego z Elche CF, a w 78. minucie Juanmiego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Realu Betis postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Aitora Ruibala wszedł Fran Delgado, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Realu Betis utrzymać prowadzenie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Elche CF: Josanowi Fernandezowi w 81. i Johanowi Mojice w 89. minucie.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze Realu Betis: Paul Akouokou, Juan Miranda, a na ich miejsce weszli Guido Rodriguez, Rodri Sanchez. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Zespół Realu Betis zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Drużyna Elche CF zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał sześć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Elche CF, natomiast piłkarzom Realu Betis przyznał trzy żółte.