Athletic Club - Real Club Deportivo Mallorca, S.A.D. 0-0. Liga - 1. kolejka

W pojedynku 1. kolejki La Liga, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Athletic Bilbao zremisował z Mallorcą 0-0. Starcie odbyło się na San Mames Stadium.

W  pojedynku 1. kolejki  La Liga, który rozegrany został 15 sierpnia, zespół Athletic Bilbao zremisował  z Mallorcą  0-0. Starcie odbyło się na San Mames Stadium.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Athletic Bilbao wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 23. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Mallorki.

W 58. minucie za Oihana Sanceta wszedł Oier Zarraga. W tej samej minucie Asier Villalibre został zmieniony przez Raula Garcię, a za Aleksa Berenguera wszedł na boisko Nico Williams, co miało wzmocnić drużynę Athletic Bilbao. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniego Rodrigueza na Antonia Sancheza.

W 66. minucie kartkę dostał Antonio Sanchez z Mallorki. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Athletic Bilbao doszło do zmiany. Gorka Guruzeta wszedł za Ikera Muniaina. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Mallorca: Lee Kang-Inowi w 72. i Clementowi Grenierowi w 76. minucie.

W 83. minucie Clement Grenier został zmieniony przez Iddrisu Babę, co miało wzmocnić zespół Mallorki. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Inakiego Williamsa na Malcoma Adu. Trener Mallorki postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Vedata Muriqiego i na pole gry wprowadził napastnika Abdona Pratsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Mallorki doszło do zmiany. Lago Junior wszedł za Lee Kang-Ina.

Pomimo wyraźnej przewagi jedenastki Athletic Bilbao nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona trzy celne strzały.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Athletic Bilbao żadną kartką, natomiast piłkarzom Mallorki pokazał sześć żółtych.

Jedenastka Athletic Bilbao w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Mallorki w drugiej połowie dokonała czterech zmian.