Liga gruzińska - 9. kolejka Umaglesi Liga: FC Sioni Bolnisi - FC Saburtalo Tbilisi 2-3 (0-1)

W pojedynku 9. kolejki gruzińskiej Umaglesi Liga, który rozegrany został 20 kwietnia, zespół Sioni Bolnisi przegrał z Saburtalo 2-3 (0-1). Mecz na Stadioni Tamaz Stepania obejrzało 700 widzów.

9. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-04-20 14:00 | Stadion: Stadioni Tamaz Stepania | Widzów: 700 | Arbiter: J. Khorava
G. Diasamidze 78'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów drużyna Sioni Bolnisi wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie bramkę zdobył Grigol Chabradze.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Giorgi Kokhreidze, zawodnik gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Saburtalo.

W 53. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Alwynowi Terze z Saburtalo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saburtalo w 56. minucie spotkania, gdy Wladimir Dwaliszwili strzelił drugiego gola. W 59. minucie Tornike Gorgiashvili został zmieniony przez Lashę Shindagoridzego.

Zawodnicy Sioni Bolnisi szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Vili Isiani.

Między 64. a 77. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sioni Bolnisi: Vazha Kikava, Vili Isiani, na ich miejsce weszli: Davit Targamadze, Zviad Sikharulia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alwyna Tery, Giorgiego Kokhreidzego zajęli: Levan Kakubava, Beka Gvaradze.

Drużyna Sioni Bolnisi ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgi Diasamidze.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Sioni Bolnisi doszło do zmiany. Tamaz Makatsaria wszedł za Jabę Ugulavę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 2-3 w 88. minucie strzelił Zviad Sikharulia.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Levanowi Khmaladzemu i Wladimirowi Dwaliszwilemu. W doliczonej drugiej minucie pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Wladimir Dwaliszwili, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Zespołowi Sioni Bolnisi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Saburtalo.

Dachi Tsnobiladze
90′ Levan Khmaladze
Sandro Altunashvili
64′ Vazha Kikava
Giorgi Diasamidze  78′
Dato Kirkitadze
Tornike Gorgiashvili59′
Tornike Tarkhnishvili
Alwyn Luheni Tera53′ 64′
 60′ 77′ Vili Isiani
Wladimir Dwaliszwili  56′ 90′ 90′
85′ Jaba Ugulava
Tsotne Nadaraia
77′  88′ Zviad Sikharulia
Beka Gvaradze77′
64′ Davit Targamadze
Lasha Shindagoridze59′
85′ Tamaz Makatsaria
Giorgi Tevzadze

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Już w najbliższą środę drużyna Saburtalo będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Dinamo Batumi. Natomiast w czwartek FC Torpedo Kutaisi zagra z zespołem Sioni Bolnisi na jego terenie.