Liga gruzińska - 9. kolejka Erovnulego Liga: FC Torpedo Kutaisi - FC Telavi 1-1 (1-0)

6 sierpnia na Ramaz Shengelias Sakhelobis Stadioni odbyło się spotkanie 9. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami Torpeda Kutaisi i FC Telavi. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 3 000 widzów.

9. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-08-06 19:00 | Stadion: Ramaz Shengelias Sakhelobis Stadioni | Widzów: 3000 | Arbiter: A. Nonikashvili
FC Torpedo Kutaisi
FC Telavi
1
1
I. Bobko 43'
I. Rukhadze 51'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Torpeda Kutaisi.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Ivan Bobko wywołał eksplozję radości wśród kibiców Torpeda Kutaisi, strzelając gola w 43. minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Torpeda Kutaisi.

Na drugą połowę zespół FC Telavi wyszedł w zmienionym składzie, za Antona Tolordavę wszedł Nikoloz Basheleishvili.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie wyrównującego gola dla piłkarzy gości strzelił Irakli Rukhadze.

W 56. minucie kartką został ukarany Yaroslav Kvasov, zawodnik gości. W 58. minucie za Yaroslava Kvasova wszedł Lasha Kokhreidze. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Guramowi Adamadzemu z jedenastki gospodarzy.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Ilia Beriashvili
74′ Luka Kapianidze
Grigol Chabradze
Lasha Kasradze
Ukwubile Raphael Chukwurah
69′ Oleg Mamasakhlisi
Vladimir Dimitrovski
Tsotne Nadaraia
Tornike Dzotsenidze
 43′ Ivan Bobko
Anton Tolordava46′
Giorgi Janelidze
Giorgi Moistsrapishvili 79′
Giorgi Pantsulaia
Tsotne Mosiashvili
60′ Vitalii Ponomar
Irakli Rukhadze  51′
Zaza Tsitskishvili
Yaroslav Kvasov56′ 58′
Soso Kopaliani
Levan Tandilashvili
74′ 90′ Guram Adamadze
Vasiko Bachiashvili
Bakar Mirtskhulava
Mirian Jikia
Mate Abuladze
Mikheil Basheleishvili
60′ Giorgi Iwaniszwili
Nikoloz Basheleishvili46′
69′ Vanja Marković