Liga gruzińska - 9. kolejka Erovnulego Liga: FC Merani Tbilisi - Dinamo Tbilisi 1-2 (0-1)

W starciu 9. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga, które rozegrane zostało 7 sierpnia, drużyna FC Merani Tbilisi przegrała z Dinamem Tbilisi 1-2 (0-1). Mecz na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani obejrzało 400 widzów.

9. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-08-07 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Widzów: 400 | Arbiter: T. Rukhaia
S. Gbegnon 70'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Dinama Tbilisi wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna Dinama Tbilisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Merani Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Georgi Kakhelishvili z FC Merani Tbilisi. Była to 21. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Dinama Tbilisi otworzyli wynik. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Davit Kobouri.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dinama Tbilisi.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kakhabera Kakashvilego z FC Merani Tbilisi, a w 55. minucie Tornike Kapanadzego z drużyny przeciwnej. W 61. minucie Tornike Kapanadze został zastąpiony przez Giorgiego Gabedawę.

W 70. minucie w jedenastce Dinama Tbilisi doszło do zmiany. Irakli Bughridze wszedł za José Vitora.

Zespół FC Merani Tbilisi ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Dinama Tbilisi, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie skutecznym uderzeniem popisał się Simon Gbegnon.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu kartkę obejrzał Giorgi Gabedawa z zespołu Dinama Tbilisi. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił z karnego Revaz Getsadze. Jedenastce FC Merani Tbilisi zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Dinama Tbilisi.

Roin Kvaskhvadze
47′ Kakhaber Kakashvili
Simon Gbegnon Amoussou  70′
75′ Moris Nusuev
Nodar Kavtaradze
 90′ (k.) Revaz Getsadze
Giorgi Kukhianidze
Giorgi Vasadze
Giorgi Kutsia
75′ Giorgi Gogolashvili
Giorgi Papava79′
21′ Georgi Kakhelishvili
Tornike Kapanadze55′ 61′
80′ Mikheil Sardalishvili
Bakar Kardava
80′ Beka Gabiskiria
Nika Ninua79′
Levan Sharikadze
Akaki Shulaia
75′ Giorgi Khabuliani
Giorgi Zaria
Davit Natchkebia
Giorgi Gabedawa61′ 81′
75′ Vano Shengelidze
Filip Oršula

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższą środę drużyna Dinama Tbilisi zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Telavi.