Liga gruzińska - 8. kolejka Erovnulego Liga: FC Telavi - FC Merani Tbilisi 0-0

W starciu 8. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga, które rozegrane zostało 31 lipca, zespół FC Telavi zremisował z FC Merani Tbilisi 0-0. Mecz na Kavkasioni Arena obejrzało 600 widzów.

8. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-31 19:00 | Stadion: Kavkasioni Arena | Widzów: 600 | Arbiter: G. Kikacheishvili
FC Telavi
FC Merani Tbilisi
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 meczów zespół FC Telavi wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo aż pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 12. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Mikheilowi Sardalishvilemu i Antonowi Tolordavie.

Na drugą połowę drużyna FC Telavi wyszła w zmienionym składzie, za Bekę Varshanidze wszedł Giorgi Moistsrapishvili. W 52. minucie kartkę dostał Moris Nusuev z FC Merani Tbilisi.

W 60. minucie Moris Nusuev zastąpił Kakhabera Kakashvilego. Trener FC Telavi postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Gurama Samushię i na pole gry wprowadził napastnika Yaroslava Kvasova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 62. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Merani Tbilisi i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Mikheil Basheleishvili został zmieniony przez Tsotne Mosiashvilego, co miało wzmocnić jedenastkę FC Telavi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Levana Sharikadzego na Davita Bolkvadzego oraz Mikheila Sardalishvilego na Bekę Gabiskirię.

Dachi Popkhadze
73′ Ukwubile Raphael Chukwurah
Zurab Tevzadze
Tornike Dzotsenidze
Giorgi Gaprindashvili
12′ Anton Tolordava
Revaz Getsadze
69′ Mikheil Basheleishvili
Levan Sharikadze70′
Irakli Rukhadze
Giorgi Vasadze79′
60′ Guram Samushia
Giorgi Gogolashvili
46′ Beka Varshanidze
Giorgi Datunaishvili
46′ Giorgi Moistsrapishvili
Beka Gabiskiria77′
69′ Tsotne Mosiashvili
Giorgi Khabuliani
Giorgi Kandelaki
Davit Natchkebia
60′ Yaroslav Kvasov
Vano Shengelidze

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Merani Tbilisi, natomiast w drugiej cztery. Piłkarze FC Telavi otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Już w najbliższy czwartek drużyna FC Telavi będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Torpedo Kutaisi. Natomiast 7 sierpnia Dinamo Tbilisi będzie gościć zespół FC Merani Tbilisi.