Liga gruzińska - 6. kolejka Erovnulego Liga: FC Saburtalo Tbilisi - FC Lokomotivi Tbilisi 0-0

W pojedynku 6. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga, który rozegrany został 18 lipca, zespół Saburtalo zremisował z Lokomotivem Tbilisi 0-0. Mecz odbył się na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi.

6. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-18 16:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Arbiter: B. Ninua
FC Saburtalo Tbilisi
FC Lokomotivi Tbilisi
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań zespół Saburtalo wygrał 13 razy i zanotował trzy porażki oraz pięć remisów.

Od pierwszych minut zespół Lokomotivu Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Saburtalo była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Saburtalo rozpoczął w zmienionym składzie, za Oleksandra Belyaeva, Tedore Grigalashvilego weszli Dachi Tsnobiladze, Levan Matcharashvili. W 56. minucie Wato Arweładze zastąpił Mamię Gavashelishvilego.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę dostał Tornike Kirkitadze z drużyny Lokomotivu Tbilisi. Trener Lokomotivu Tbilisi postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Davita Samurkasoviego i na pole gry wprowadził napastnika Shotę Shekiladzego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Lokomotiv Tbilisi: Aleksandre Gureshidzemu w 66. i Aleksandre Andronikashvilemu w 75. minucie.

W 71. minucie Beka Kavtaradze został zmieniony przez Jeroena Lumu, co miało wzmocnić zespół Saburtalo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tornike Kirkitadzego na Tornike'a Dzebniauriego. W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandre Gureshidze z zespołu Lokomotivu Tbilisi i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 66. minucie. W doliczonej trzeciej minucie spotkania sędzia pokazał żółtą kartkę Tornike'owi Dzebniauriemu, zawodnikowi Lokomotivu Tbilisi.

Giorgi Mamardashvili
46′ Tedore Grigalashvili
Wato Arweładze56′
46′ Oleksandr Belyaev
Beka Dartsmelia
Iuri Tabatadze
Tornike Kirkitadze62′ 77′
Alwyn Luheni Tera
Davit Samurkasovi65′
71′ Beka Kavtaradze
Teimuraz Shonia
Giorgi Kokhreidze
Irakli Sikharulidze
Davit Kupatadze
Luka Sherozia
46′ Dachi Tsnobiladze
Tsotne Kapanadze
71′ Jeroen Lombe Lumu
Giorgi Kveladze
46′ Levan Matcharashvili