Liga gruzińska - 6. kolejka Erovnulego Liga: FC Merani Tbilisi - FC Samtredia 1-2 (1-0)

17 lipca na Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani odbyło się spotkanie 6. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami FC Merani Tbilisi i Samtredii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Samtredii 2-1.

6. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-17 19:00 | Stadion: Mikheil Meskhis Sakhelobis Stadionis Satadarigo Moedani | Arbiter: G. Vadachkoria
N. Qurbanov 54'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy FC Merani Tbilisi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Zurab Tevzadze.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Dachi Popkhadze z FC Merani Tbilisi. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Merani Tbilisi.

Drugą połowę zespół Samtredii rozpoczął w zmienionym składzie, za Ricarda Ferreirę, Anatolego Mesiachenka weszli Mate Kvirkvia, Shota Kerdzevadze. W 48. minucie Georgi Kakhelishvili został zastąpiony przez Giorgiego Datunaishvilego.

Jedenastka Samtredii nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 49. minucie Shota Kerdzevadze wyrównał wynik meczu.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Kakhaberowi Kakashvilemu z drużyny FC Merani Tbilisi.

Niedługo po stracie bramki zespół Samtredii objął prowadzenie. W 54. minucie wynik ustalił z karnego Nicat Qurbanov.

W 68. minucie Giorgi Vasadze został zmieniony przez Giorgiego Mikaberidzego, a za Davita Natchkebię wszedł na boisko Giorgi Khabuliani, co miało wzmocnić jedenastkę FC Merani Tbilisi. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Diego Diza na Lashę Kochladze w 90. minucie. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Giorgi Akhaladze, piłkarz Samtredii. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Konstantine 'Koka' Sepiashvili
53′ Kakhaber Kakashvili
Giorgi Akhaladze90′
44′ Dachi Popkhadze
Ricardo Miguel Ferreira Guedes Pinheiro46′
 8′ Zurab Tevzadze
Diego Diz Martínez90′
68′ Giorgi Vasadze
Anatoli Mesiachenko46′
48′ Georgi Kakhelishvili
Strahinja Pavišić
70′ Davit Natchkebia
Samuel Inkoom
48′ Giorgi Datunaishvili
Lasha Totadze
68′ Giorgi Mikaberidze
Shota Kerdzevadze46′  49′
Giorgi Gogolashvili
Lasha Kochladze90′
70′ Giorgi Khabuliani
Mate Kvirkvia46′
Gogi Pipia

Vano Shengelidze

Zawodnicy FC Merani Tbilisi otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Już w najbliższy czwartek zespół FC Merani Tbilisi rozegra kolejny mecz w Tbilisi. Jego przeciwnikiem będzie FC Chikhura Sachkhere. Natomiast 25 lipca Dinamo Tbilisi zagra z jedenastką Samtredii na jej terenie.