Liga gruzińska - 6. kolejka Erovnulego Liga: FC Dinamo Batumi - FC Torpedo Kutaisi 2-0 (1-0)

W pojedynku 6. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga, który rozegrany został 18 lipca, drużyna Dinama Batumi wygrała z Torpedem Kutaisi 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza.

6. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-18 19:00 | Stadion: Batumis Dinamos Satsvrtneli Baza | Arbiter: P. Matcharadze
FC Dinamo Batumi
FC Torpedo Kutaisi
2
0
Flamarion 35'
G. Manjgaladze 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 68 meczów jedenastka Torpeda Kutaisi wygrała 37 razy i zanotowała 18 porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Torpeda Kutaisi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dinama Batumi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę obejrzał Giorgi Janelidze z Torpeda Kutaisi.

Wysiłki podejmowane przez zespół Dinama Batumi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 35. minucie bramkę zdobył Flamarion. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Zazie Tsitskishvilemu, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Dinama Batumi.

Trener Dinama Batumi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Giorgiego Nikabadzego. Na boisko wszedł Vagner Gonçalves, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 63. minucie kartkę dostał Vagner Gonçalves z drużyny gospodarzy.

W 72. minucie Giorgi Pantsulaia został zmieniony przez Vitaliego Ponomara. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Torpeda Kutaisi doszło do zmiany. Tamaz Sharvashidze wszedł za Giorgiego Iwaniszwilego. Trener Torpeda Kutaisi postanowił zagrać agresywniej. W 87. minucie zmienił pomocnika Ivana Bobkę i na pole gry wprowadził napastnika Otara Kvernadzego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie w drużynie Dinama Batumi doszło do zmiany. Godfrey Oboabona wszedł za Mamukę Kobakhidzego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Batumi w 88. minucie spotkania, gdy Giuli Manjgaladze zdobył drugą bramkę. W 89. minucie w jedenastce Dinama Batumi doszło do zmiany. Reynaldo wszedł za Flamariona.

W doliczonej piątej minucie meczu kartką został ukarany Godfrey Oboabona, zawodnik Dinama Batumi. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Guram Adamadze
87′ Mamuka Kobakhidze
Giorgi Iwaniszwili77′
 88′ Giuli Manjgaladze
Giorgi Janelidze32′
Benjamin Opeyemi Teidi
Vanja Marković
 35′ 89′ Flamarion Jovino Filho
Giorgi Pantsulaia72′
61′ Giorgi Nikabadze
Zaza Tsitskishvili37′
Igor Lewczenko
Demetre Buliskeria
Tornike Gaprindashvili
Giorgi Abzianidze
87′ 90′ Godfrey Oboabona
Davit Ionanidze
89′ Reynaldo dos Santos Silva
Otar Kvernadze87′
61′ 63′ Vagner Gonçalves Nogueira de Souza
Vitalii Ponomar72′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Już w najbliższy piątek zespół Torpeda Kutaisi rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Saburtalo Tbilisi. Natomiast 26 lipca FC Dila Gori będzie gościć zespół Dinama Batumi.