Liga gruzińska - 6. kolejka Erovnulego Liga: Dinamo Tbilisi - FC Dila Gori 1-2 (0-1)

19 lipca na Boris Paichadze Dinamo Arena odbyło się spotkanie 6. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami Dinama Tbilisi i Dili Gori. Mecz zakończył się zwycięstwem Dili Gori 2-1.

6. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-19 19:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: I. Kvirikashvili
M. Kovtalyuk 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 75 starć zespół Dinama Tbilisi wygrał 53 razy i zanotował sześć porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie żółtą kartkę dostał Irakli Azarovi z Dinama Tbilisi.

W 25. minucie za Gurama Giorbelidzego wszedł Giorgi Latsabidze.

Wysiłki podejmowane przez zespół Dili Gori w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Nika Gagnidze.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Dili Gori.

W 46. minucie żółtą kartką został ukarany Davit Maisashvili, piłkarz Dili Gori. W 56. minucie Teimuraz Markozashvili został zmieniony przez Nugzara Spanderashvilego, co miało wzmocnić zespół Dili Gori. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bakara Kardavę na Iraklego Bughridzego.

W 63. minucie czerwoną kartkę obejrzał Davit Maisashvili, tym samym drużyna gości musiała znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgi Kutsia. Między 69. a 73. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Dinama Tbilisi i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Dinama Tbilisi postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Nodara Kavtaradzego i na pole gry wprowadził napastnika Tornike Akhvledianiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Irakli Lekvtadze został zmieniony przez Tornike Gorgiashvilego, co miało wzmocnić zespół Dili Gori. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Giorgiego Kutsię na Giorgiego Zarię w 85. minucie. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Dinamo Tbilisi: Tornike Akhvledianiemu w 80. i Luce Lochoshvilemu w 83. minucie.

Zawodnicy Dili Gori odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonej drugiej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Mykola Kovtalyuk. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć strzelonych goli.

Dwie minuty później arbiter pokazał żółte kartki Ivanowi Trubochkinowi z Dinama Tbilisi i Giorgiemu Latsabidzemu z drużyny gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Luka Gugeshashvili73′
17′ Irakli Azarovi
Romaric Presley Etou-Thomaso
Davit Kobouri
Guram Giorbelidze25′
83′ Luka Lochoshvili
Davit Khurtsilava
90′ Ivan Trubochkin
Davit Maisashvili46′ 63′
59′ Bakar Kardava
Balgou Yendountie
73′ 73′ Nodar Kavtaradze
Nika Gagnidze  37′
 68′ (k.) 85′ Giorgi Kutsia
Giorgi Latsabidze25′ 90′
59′ 69′ Irakli Bughridze
Nugzar Spanderashvili56′
85′ Giorgi Zaria

73′ 80′ Tornike Akhvlediani

Piłkarze gości otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Dinama Tbilisi rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie FC Samtredia. Natomiast 26 lipca FC Dinamo Batumi zagra z zespołem Dili Gori na jego terenie.