Liga gruzińska - 5. kolejka Erovnulego Liga: FC Saburtalo Tbilisi - FC Telavi 1-0 (0-0)

10 lipca na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi odbyło się spotkanie 5. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami Saburtalo i FC Telavi. Mecz zakończył się zwycięstwem Saburtalo 1-0.

5. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-10 16:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Arbiter: G. Kikacheishvili
FC Saburtalo Tbilisi
FC Telavi
1
0
G. Kokhreidze 67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antona Tolordavę z FC Telavi, a w 25. minucie Levana Kakubavę z drużyny przeciwnej.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Mikheil Basheleishvili, zawodnik FC Telavi. W 53. minucie Mikheil Basheleishvili został zmieniony przez Bekę Varshanidzego.

W 62. minucie w jedenastce FC Telavi doszło do zmiany. Guram Samushia wszedł za Yaroslava Kvasova. W 63. minucie kartkę dostał Beka Varshanidze z FC Telavi.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Giorgi Kokhreidze dla drużyny Saburtalo. Bramka padła w tej samej minucie. W 72. minucie w zespole FC Telavi doszło do zmiany. Aleksandre Koshkadze wszedł za Antona Tolordavę.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na kwadrans przed zakończeniem pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Giorgiemu Kokhreidzemu i Ukwubile'owi Chukwurahowi. Chwilę później trener Saburtalo postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Levana Nonikashvilego wszedł Dachi Tsnobiladze, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie. Od 86. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Saburtalo i jedną drużynie przeciwnej.

Luka Sanikidze
90′ Tedore Grigalashvili
Vasiko Bachiashvili88′
86′ Gagi Margvelashvili
Ilia Beriashvili
Anri Tchitchinadze
Ukwubile Raphael Chukwurah75′
90′ Sandro Altunashvili
Tornike Dzotsenidze
25′ Levan Kakubava
Anton Tolordava11′ 72′
77′ Levan Nonikashvili
Mikheil Basheleishvili46′ 53′
Iuri Tabatadze
Tsotne Mosiashvili
82′ Alwyn Luheni Tera
Irakli Rukhadze
Beka Kavtaradze
Lasha Kokhreidze
 67′ (k.) 75′ Giorgi Kokhreidze
Yaroslav Kvasov62′
Davit Kupatadze
Levan Tandilashvili
77′ Dachi Tsnobiladze
Mirian Jikia
82′ Oleksandr Belyaev
Nikoloz Basheleishvili
Shota Nonikashvili
Aleksandre Koshkadze72′
Giorgi Gocholeishvili
Guram Samushia62′
90′ Giorgi Guliashvili
Beka Varshanidze53′ 63′

Giorgi Kandelaki

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy FC Telavi. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół FC Telavi rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Dinamo Tbilisi. Natomiast 18 lipca FC Lokomotivi Tbilisi zagra z zespołem Saburtalo na jego terenie.