Liga gruzińska - 5. kolejka Erovnulego Liga: FC Dila Gori - FC Merani Tbilisi 4-0 (0-0)

W meczu 5. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga, który rozegrany został 11 lipca, drużyna Dili Gori wysoko wygrała z FC Merani Tbilisi 4-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadioni Tengiz Burjanadze.

5. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-11 19:00 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Arbiter: P. Matcharadze
I. Lekvtadze 74'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Dili Gori wygrała dwa razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał kartką Teimuraza Markozashvilego, piłkarza Dili Gori.

W 34. minucie za Iaga Deisadzego wszedł Vano Shengelidze. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Levan Sharikadze z FC Merani Tbilisi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Dili Gori wyszedł w zmienionym składzie, za Alefa wszedł Revaz Chiteishvili.

Dopiero w drugiej połowie Mykola Kovtalyuk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dili Gori, strzelając gola w 57. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 58. minucie, w jedenastce Dili Gori za Teimuraza Markozashvilego wszedł Francisco Madinga, a w drużynie FC Merani Tbilisi Tsotne Chikovani zmienił Giorgiego Khabulianiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dili Gori w 63. minucie spotkania, gdy Nika Gagnidze zdobył drugą bramkę. W 64. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Vana Shengelidzego z FC Merani Tbilisi, a w 70. minucie Amosa Obiero z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie w zespole FC Merani Tbilisi doszło do zmiany. Giorgi Mikaberidze wszedł za Levana Sharikadzego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dili Gori w 74. minucie spotkania, gdy Irakli Lekvtadze strzelił trzeciego gola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Dili Gori doszło do zmiany. Nugzar Spanderashvili wszedł za Iraklego Lekvtadzego.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mykola Kovtalyuk z Dili Gori. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Zurab Tevzadze
46′ Alef Santos de Araujo
Giorgi Datunaishvili
Balgou Yendountie
Iago Deisadze34′
 63′ Nika Gagnidze
Giorgi Gaprindashvili
 74′ 76′ Irakli Lekvtadze
Levan Sharikadze43′ 67′
17′ 58′ Teimuraz Markozashvili
Tsotne Chikovani58′
70′ Amos Nondi Obiero
Georgi Kakhelishvili
 57′, 85′ (k.) Mykola Kovtalyuk
Mikheil Sardalishvili
Giorgi Chochishvili
Beka Shekriladze
46′ Revaz Chiteishvili
Beka Gabiskiria
58′ Francisco Madinga
Giorgi Mikaberidze67′
76′ Nugzar Spanderashvili
Giorgi Vasadze

Giorgi Khabuliani58′

Vano Shengelidze34′ 64′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dili Gori, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół FC Merani Tbilisi rozegra kolejny mecz w Tbilisi. Jego rywalem będzie FC Samtredia. Natomiast 19 lipca Dinamo Tbilisi będzie gościć jedenastkę Dili Gori.