Liga gruzińska - 4. kolejka Erovnulego Liga: FC Chikhura Sachkhere - FC Dila Gori 0-2 (0-2)

W spotkaniu 4. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga, które rozegrane zostało 4 lipca, drużyna Chikhury Sachkhere przegrała z Dilą Gori 0-2 (0-2). Mecz odbył się na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi.

4. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-04 16:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Arbiter: B. Ninua
FC Chikhura Sachkhere
FC Dila Gori
0
2
DO PRZERWY  0-2
M. Kovtalyuk 22',38'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 32 pojedynki zespół Dili Gori wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz siedem remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dili Gori w 22. minucie spotkania, gdy Mykola Kovtalyuk zdobył pierwszą bramkę.

W 38. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mykola Kovtalyuk z Dili Gori. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Drugą połowę zespół Chikhury Sachkhere rozpoczął w zmienionym składzie, za Lashę Chikvaidzego, Giorgiego Bukhaidzego weszli Luka Kikabidze, Davit Mujiri. W 59. minucie Nugzar Spanderashvili został zastąpiony przez Giorgiego Latsabidzego.

W tej samej minucie Giorgi Koripadze został zmieniony przez Besika Dekanoidzego, co miało wzmocnić drużynę Chikhury Sachkhere. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Revaza Chiteishvilego na Balgou Yendountiego w 61. minucie oraz Amosa Obiero na Tornike Gorgiashvilego w tej samej minucie. Jedyną kartkę w meczu arbiter przyznał Iraklemu Kamladzemu z Chikhury Sachkhere. Była to 83. minuta meczu.

Luka Gugeshashvili
46′ Lasha Chikvaidze
Revaz Chiteishvili61′
Otar Javashvili
Romaric Presley Etou-Thomaso
83′ Irakli Kamladze
Nika Gagnidze
59′ Giorgi Koripadze
Teimuraz Markozashvili
Tengiz Tsikaridze
Amos Nondi Obiero71′
46′ Giorgi Bukhaidze
Mykola Kovtalyuk  22′, 38′
Kakha Kakhabrishvili
Nugzar Spanderashvili59′
Avto Kapanadze
Giorgi Chochishvili
59′ Besik Dekanoidze
Giorgi Latsabidze59′
Rezo Ghavtadze
Alef Santos de Araujo
Zurab Japiashvili
Balgou Yendountie61′
46′ Luka Kikabidze
Tornike Gorgiashvili71′
46′ Davit Mujiri Jr.
Irakli Lekvtadze
Ivan Potskhveria
Francisco Madinga
Aleksandre Tepnadze

Sędzia nie ukarał zawodników Dili Gori żadną kartką, natomiast piłkarzom Chikhury Sachkhere pokazał jedną żółtą.

Już w najbliższy czwartek drużyna Chikhury Sachkhere rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej rywalem będzie FC Samtredia. Natomiast 11 lipca FC Merani Tbilisi zagra z zespołem Dili Gori na jego terenie.