Liga gruzińska - 4. kolejka Erovnulego Liga: Dinamo Tbilisi - FC Lokomotivi Tbilisi 4-0 (0-0)

3 lipca na Boris Paichadze Dinamo Arena odbył się mecz 4. kolejki gruzińskiej Erovnulego Liga pomiędzy drużynami Dinama Tbilisi i Lokomotivu Tbilisi. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinama Tbilisi 4-0.

4. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2020-07-03 19:00 | Stadion: Boris Paichadze Dinamo Arena | Arbiter: G. Kikacheishvili
José Vitor 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 62 razy. Zespół Dinama Tbilisi wygrał aż 37 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 12.

Od pierwszych minut zespół Lokomotivu Tbilisi zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Dinama Tbilisi była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davita Ubilavę z Lokomotivu Tbilisi, a w 25. minucie Ivana Trubochkina z drużyny przeciwnej.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Davit Ubilava, osłabiając zespół Lokomotivu Tbilisi. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 23. minucie. W 45. minucie Aleksandre Kobakhidze został zastąpiony przez Tsotne Kapanadzego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Ivan Trubochkin został zmieniony przez Nodara Iashvilego, a za Iraklego Bughridzego wszedł na boisko Nodar Kavtaradze, co miało wzmocnić drużynę Dinama Tbilisi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Data Kirkitadzego na Tornike Kirkitadzego.

Wysiłki podejmowane przez zespół Dinama Tbilisi w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 61. minucie na listę strzelców wpisał się Davit Kobouri.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Tbilisi w 72. minucie spotkania, gdy Tornike Kapanadze zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W 73. minucie Davit Samurkasovi został zmieniony przez Wata Arweładzego, co miało wzmocnić drużynę Lokomotivu Tbilisi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anzora Mekvabishvilego na Arfanga Daffégo.

W 79. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Lokomotivu Tbilisi Tornike Kirkitadze.

Niedługo później José Vitor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinama Tbilisi, strzelając kolejnego gola w 90. minucie pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Giorgi Gabadze
 61′ Davit Kobouri
Aleksandre Gureshidze
Luka Lochoshvili
Nika Tchanturia
78′ Anzor Mekvabishvili
Davit Ubilava23′ 42′
25′ 46′ Ivan Trubochkin
Tornike Dzebniauri
60′ Irakli Bughridze
Dato Kirkitadze61′
Giorgi Kutsia
Aleksandre Kobakhidze45′
Giorgi Papava
Davit Samurkasovi73′
 72′ (k.) Tornike Kapanadze
Teimuraz Shonia
 90′ José Vitor Rodrigues da Silva dos Santos
Irakli Sikharulidze
Omar Migineishvili
Rezo Lomidze
Irakli Azarovi
Tsotne Kapanadze45′
46′ Nodar Iashvili
Aleksandre Andronikashvili
Aleksandre Kalandadze
Wato Arweładze73′
78′ Arfang Boubacar Daffé
Beka Dartsmelia
Bakar Kardava
Tornike Kirkitadze61′ 79′ (samob.)
60′ Nodar Kavtaradze
Mamia Gavashelishvili
Giorgi Kukhianidze
Giorgi Iakobidze
Giorgi Gabedawa
Shota Shekiladze

Zawodnicy Lokomotivu Tbilisi otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.