Liga gruzińska - 36. kolejka Erovnulej Ligi: FC Saburtalo Tbilisi - FC Sioni Bolnisi 5-1 (1-1)

W starciu 36. kolejki gruzińskiej Erovnulej Ligi, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Saburtalo wysoko wygrała z Sioni Bolnisi 5-1 (1-1). Mecz na Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni w Tbilisi obejrzało 200 widzów.

36. kolejka Gruzja - Erovnuli Liga
2019-11-30 11:00 | Stadion: Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni | Widzów: 200 | Arbiter: A. Nonikashvili
D. Tatanashvili 20'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Saburtalo wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Saburtalo trafiła do bramki rywala. W pierwszej minucie Lasha Kokhreidze dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Drużyna Sioni Bolnisi otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 20. minucie bramkę wyrównującą zdobył Dimitri Tatanashvili.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Sioni Bolnisi wyszła w zmienionym składzie, za Davita Targamadzego wszedł Anzor Sukhiashvili. Trener Sioni Bolnisi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jaba Ugulava, a murawę opuścił Kakha Kakhabrishvili.

Drugą połowę zespół Saburtalo rozpoczął w zmienionym składzie, za Tornike Gorgiashvilego, Ognjena Rolovicia weszli Giorgi Rekhviashvili, Dachi Tsnobiladze.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. Bramkę na 2-1 zdobył po raz drugi w pierwszych minutach drugiej połowy Lasha Kokhreidze.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgi Gabedawa. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saburtalo w 60. minucie spotkania, gdy Nikoloz Mali strzelił czwartego gola. W 63. minucie Zurab Japiashvili został zastąpiony przez Gulverda Tomashvilego.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Rati Tsatskrialashvili z jedenastki Sioni Bolnisi. Była to 65. minuta meczu. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Saburtalo doszło do zmiany. Levan Kenia wszedł za Alwyna Terę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sandro Altunashvili wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saburtalo, zdobywając kolejną bramkę w 86. minucie pojedynku. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-1.

Roman Chachua
 60′ Nikoloz Mali
Beka Gvaradze
Gagi Margvelashvili
Zurab Japiashvili63′
 86′ Sandro Altunashvili
Davit Targamadze46′
46′ Tornike Gorgiashvili
Tornike Tarkhnishvili
65′ Alwyn Luheni Tera
Rati Tsatskrialashvili65′
 57′ Giorgi Gabedawa
Giorgi Iwaniszwili
 1′, 49′ Lasha Kokhreidze
Kakha Kakhabrishvili46′
46′ Ognjen Rolović
Dimitri Tatanashvili  20′
Omar Migineishvili
Levan Isiani
Tedore Grigalashvili
Anzor Sukhiashvili46′
46′ Giorgi Rekhviashvili
Gulverd Tomashvili63′
46′ Dachi Tsnobiladze
Ilia Sabiashvili
65′ Levan Kenia
Sandro Shinjikashvili
Giorgi Guliashvili
Giorgi Ugrekhelidze

Jaba Ugulava46′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Saburtalo żadną kartką, natomiast zawodnikom Sioni Bolnisi przyznał jedną żółtą.